Aktualności


UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2015/2016
01.09.2015 r.


Klasy I, II, III gimnazjum - godz. 800
Oddział przedszkolny - godz. 900
Klasa 1, 2, 4 szkoła podstawowa - godz. 900
Klasa 3, 5, 6 szkoła podstawowa - godz. 1330

Gminna inauguracja roku szkolnego - godz. 1400

Przywóz uczniów na rozpoczęcie roku szkolnego na godzinę 9.00 (oddział przedszkolny oraz klasy 1,2,4 szkoły podstwowej):
8:25 Rusocin
8:30 Cieplewo
Odwóz po zakończeniu uroczystości.
Uczniowie gimnazjum przyjeżdżają na rozpoczęcie roku szkolnego autobusem kursowym, zostaną odwiezieni po zakończeniu uroczystości.



- - - UWAGA! - - -

KLASY 3, 5, 6 przychodzą do szkoły o godz. 1330 i spotykają się z wychowawcami w salach:
Klasa 3a i 3b - sala 32
Klasa 5a - sala 12
Klasa 5b - sala 13
Klasa 6a - sala 15
Klasa 6b - sala 14
Następnie pod opieką wychowawców przechodzą na salę gimnastyczną. Gminna inauguracja roku szkolnego godz. 1400

A szkoła pięknieje z każdym dniem, jeszcze trwają ostatnie prace wykończeniowe, ale zdążymy na 1 września:)
Na dowód kilka zdjęć.

------------ ROZWIŃ / ZWIŃ -------------


W związku ze zmianą adresu internetowego Dziennika Elektronicznego zamieszczamy poniżej skrót do dziennika i do poradnika - Pierwsze logowanie - do nowego systemu.

- - - Dziennik elektroniczny: uonetplus.vulcan.net.pl/gminapruszczgdanski - - -

- - - Pierwsze logowanie - - -


-- -- WYPRAWKA UCZNIA ODDZIAŁU PRZYGOTOWANIA PRZEDSZKOLNEGO - rok szkolny 2015/2016 -- --


-- -- Wyposażenie ucznia klasy I SP - rok szkolny 2015/2016 -- --


-- -- Spis podręczników na rok szkolny 2015/2016 -- --



TERMINY POPRAWEK sierpień 2015

Szkoła podstawowa
j. angielski 25.08 godz. 10.00
historia 25.08 godz. 9.00

Gimnazjum
fizyka 24.08 godz. 9.00
chemia 25.08godz. 9.00
j. polski, geografia 26.08 godz. 10.00



MAMY NAJLEPSZEGO ABSOLWENTA - 27.06.2015 r.

W sobotę 27 czerwca w Bibliotece Uniwersytetu Gdańskiego odbyło się rozstrzygnięcie KONKURSU NA NAJLEPSZEGO ABSOLWENTA GIMNAZJUM z GMIN WIEJSKICH I MIASTECZEK WOJEWÓDZTWA POMORSKIEGO w roku szkolnym 2014/2015. Miło nam poinformować, że wśród setki najlepszych absolwentów znalazła się nasza uczennica, Wioleta Lewandowska, która reprezentowała Gminę Pruszcz Gdański. Gratulujemy i życzymy sukcesów w szkole średniej.



ZAKOŃCZENIE SZKOŁY - KLASY III GIMNAZJUM - 25.06.2015 r.

W czwartek 25 czerwca klasy trzecie zakończyły naukę w naszej szkole. Większość gimnazjalistów uczęszczała do Zespołu Szkół w Łęgowie od klasy O - czyli 10 lat.

Młodzież zaprezentowała się w przepięknym polonezie, kolejno nastąpił czas wręczenia dyplomów oraz nagród. Uczniowie pożegnali swoich nauczycieli bardzo oryginalnie - prezentując swoją wizję Rady Pedagogicznej.

Na zakończenie w ramach niespodzianki wychowawczynie, tj. panie Marzena Flejszar, Joanna Jankowska i Agnieszka Grzmiel nagrodziły każdego z 55 absolwentów indywidualnym, imiennym dyplomem oraz medalem absolwenta. Nie obyło się bez wzruszeń i łez. Mamy nadzieję, że będziecie o nas pamiętać.

------------ ROZWIŃ / ZWIŃ -------------



Dzien Mamy i Taty klas 0a i 0c - 23.06.2015 r.

"My rodzinę dobrą mamy, zawsze sobie pomagamy. I choć czasem czas nas goni, my jak palce jednej dłoni..."

Tak dzieci, z najmłodszych klas naszej szkoły, zaśpiewały licznie zgromadzonym na uroczystych obchodach Dnia Mamy i Taty rodzicom. Maluchy, wcielające się w postaci z różnych bajek, z przejęciem odgrywały swoje role. Poza wierszykami był krakowiaczek, piosenki i wspólne tańce z rodzicami. Rodzice nie mogli ukryć łez wzruszenia, kiedy ich pociechy występowały na scenie. Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców.

Dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy, bez wyjątku, zaangażowali się w przygotowanie tej uroczystości.

------------ ROZWIŃ / ZWIŃ -------------



ROZSTRZYGNIĘCIE SZKOLNEGO KONKURSU "NAJPIĘKNIEJSZY ZESZYT LEKTUR" - 22.06.2015 r.

Dnia 22 czerwca 2015 roku o godzinie 11.15, w auli holu głównego naszej szkoły odbył się uroczysty apel, na którym Pani Dyrektor Elżbieta Działoszewska podsumowała Szkolny Konkurs "Najpiękniejszy Zeszyt Lektur". Organizowany już drugi rok przez Bibliotekę Szkolną i adresowany do dzieci klas I-III edukacji wczesnoszkolnej.

W konkursie udział wzięło 40 uczniów. Najwięcej, bo aż 18 było z klasy IIa. Uczestnicy konkursu przez cały rok prowadzili swoje zeszyty, w których wpisywali wypożyczone z biblioteki szkolnej książki, ilustrując je rysunkami. Wiele zeszytów było prowadzonych wzorowo. Różnorodność opisywanych lektur i piękne ilustracje budziły radość i uznanie, dlatego jury konkursowe uznało, iż w tym roku należy nagrodzić wszystkie dzieci biorące udział w zmaganiach konkursowych.

Przyznano wiele miejsc II i III, pojedyncze miejsca IV i kilka wyróżnień.
Oto główni laureaci konkursu:
I miejsce Karolina Piontek i Julia Parkitna w klasie Ia
I miejsce Wiktoria Padewska w klasie Ib
I miejsce Daniel Żupiński w klasie IIa
I miejsce Maksymilian Szal w klasie IIb
I miejsce Maja Fijarczyk i Zofia Sulima w klasie IIIa
I miejsce Wiktoria Pyrczak w klasie IIIb

WSZYSTKIM LAUREATOM SERDECZNIE GRATULUJEMY!

------------ ROZWIŃ / ZWIŃ -------------



BAL ABSOLWENTÓW 2015 - 19 czerwca 2015r.

W piątek 19 VI odbył się w naszym gimnazjum Bal Absolwenta. Wzięły w nim udział oczywiście klasy III oraz zaproszeni goście - klasy II z wychowawcami.
SZYK, ELEGANCJA, KLASA - nic dodać, nic ująć.

------------ ROZWIŃ / ZWIŃ -------------



SPOTKANIE Z PISARZEM W BIBLIOTECE PUBLICZNEJ W CIEPLEWIE - 19.06.2015 r.

Dnia 19 czerwca 2015 roku uczniowie z klasy Va naszej szkoły zostali zaproszeni przez OKSiPB w Cieplewie na kolejne spotkanie autorskie. Odbyło się ono o godzinie 12.00, w siedzibie Biblioteki Publicznej w Cieplewie. Zaproszony gość, Dariusz Rekosz, popularny autor powieści detektywistycznych, czekał już na naszych uczniów. Spotkanie było przygotowane w formie warsztatów.

Najpierw uczestnicy zostali przeszkoleni w odczytywaniu szyfrów , a następnie sami je odszyfrowywali. Autor przygotował specjalne zadania, których stopień trudności stale się zwiększał. Na końcu uczniowie otrzymali zaszyfrowaną wiadomość, którą musieli odkryć, a następnie na zasadzie skojarzeń odszyfrować hasło. Najszybciej zrobiła to uczennica Oliwia Flis- Nguyen, za co otrzymała książkę pt. "Skarb królów" z dedykacją Dariusza Rekosza.

Nie zabrakło też pytań do pisarza. Uczestnicy dowiedzieli się o tym, że twórca z zawodu jest informatykiem, pochodzi ze Śląska i oprócz pisania zajmuje się także organizacją imprez kulturalnych. Zna wielu ludzi związanych z literaturą, kulturą i mediami. Posiada rodzinę, żonę i dwie córki oraz psa Piksela. Po spotkaniu uczniowie mogli nabyć książki tego autora i otrzymać dedykację.



Wycieczka do ZOO - 18.06.2015 r.

18 czerwca dzieci z oddziałów przedszkolnych wybrały się na wycieczkę do oliwskiego ZOO. Udało się im zobaczyć nowego mieszkańca-lwa. Jako, że pogoda nie była upalna, ze swego legowiska wyszedł też rzadko widywany niedźwiedź. Wiele emocji wzbudziły u dzieci majestatyczne żyrafy, zebry i wszędobylskie surykatki. Na koniec wycieczki dzieci posiliły się zdrowymi kanapkami i soczkami owocowymi, a na deser były bogate w witaminy truskawki.

------------ ROZWIŃ / ZWIŃ -------------



Święto Rodziny - klasa IIIa SP - 18.06.2015 r.

W czwartek 18 czerwca 2015 r. klasa IIIa zaprosiła swoich rodziców oraz Panią Dyrektor na klasowe Święto Rodziny oraz zakończenie edukacji w klasie trzeciej. Dzieci przygotowały przedstawienie, wierszyki i piosenki. Po występach był słodki poczęstunek.



Wycieczka do Sopotu klasy 5b - 17.06.2015 r.

Bezpośrednio po radzie pedagogicznej zadowoleni uczniowie klasy 5b udali się na wycieczkę rekreacyjno-sportową do Sopotu. Skorzystaliśmy z przemiłej obsługi PKP, dojechaliśmy do Sopotu Głównego i stamtąd spacerkiem dotarliśmy do nadmorskiej trasy rolkowej. Część uczniów udała się na plażę, a fani jazdy na rolkach szaleli na promenadzie. Nie zabrakło też czasu na pyszne lody.

------------ ROZWIŃ / ZWIŃ -------------



Relacja uczniów klasy IVa z wycieczki do Twierdzy Wisłoujście - 17.06.2015 r.

Dnia 17.06.2015r. odbyła się fantastyczna wycieczka. O godzinie 9.00 wyruszyliśmy spod szkoły w Łęgowie do Gdańska Głównego linią 50. Spacerowaliśmy po ulicy Długiej i zwiedzaliśmy zabytki. Dotarliśmy do statku Comandor. Najpierw płynęliśmy Motławą, następnie koło Westerplatte oraz mijaliśmy piękną latarnię morską. Zwiedzaliśmy też Twierdzę Wisłoujście, gdzie pani przewodnik oprowadziła nas i opowiedziała o historii Twierdzy. Weszliśmy na wieżę, z której zobaczyliśmy cały Gdańsk. Po powrocie z Twierdzy zjedliśmy: kiełbaski, ogórki, tosty z grilla. Po zjedzeniu pysznego jedzonka ruszyliśmy w drogę powrotną. W drodze powrotnej na statku była duża impreza, na której wszyscy świetnie się bawili. Gdy dotarliśmy do lądu, spacerkiem poszliśmy na przystanek autobusowy. Do domu wróciliśmy szczęśliwi i pełni wrażeń.



Wycieczka na Hel - 16.06.2015 r.

16 czerwca 2015r. klasy; IIb, IIIa, IIIb pojechały na wycieczkę na Hel, aby odwiedzić foki. Byliśmy również we Władysławowie w Ocean Parku, gdzie miło spędziliśmy czas. Oglądaliśmy wielkie okazy morskich mieszkańców oraz bawiliśmy się na wielkim placu zabaw.

------------ ROZWIŃ / ZWIŃ -------------



Mam Talent - 15.06.2015 r.

W dniu 15 czerwca 2015r. w naszej szkole odbył się konkurs Mam Talent dla klas 1-3 SP i 4-6 SP. Łącznie wzięło udział 18 uczniów szkoły podstawowej; 12 z klas 1-3 i 6 z klas czwartych.

Dzieci głównie konkurowały w śpiewie i tańcu. Konkurs został przygotowany przez Samorząd Uczniowski Gimnazjum. Uczniowie z samorządu również oceniali występy swoich młodszych kolegów.

W kategorii 1-3 SP pierwsze miejsce zajął Tymon Sołtysek 2b, drugie Aniela Gruchot 2b, a trzecie Tatiana Kotarba 2b.

W kategorii 4-6 SP pierwsze miejsce zajęła Rozalia Skórska 4b, drugie Kinga Szczęk 4a, a trzecie Oliwia Gruchot 4a.



Pokazy projektów - II klas gimnazjum - 11.06.2015 r.

Uczniowie prezentowali swoje prace wykonywane w grupach. Największa liczba uczniów stworzyła projekty "Budujemy dom naszych marzeń". Efekty pracy widać na zdjęciach. W pokazach uczestniczyli uczniowie klas pierwszych gimnazjum.

------------ ROZWIŃ / ZWIŃ -------------



Szkolny Konkurs z Fizyki "Fizyczny Eksperyment" - 10.06.2015 r.

10 czerwca 2015 r. na sali gimnastycznej zebrali się wszyscy uczniowie klas pierwszych i trzecich, których koleżanki i koledzy brali udział w Konkursie z Fizyki.

Zadaniem uczestników było wykonanie ciekawego doświadczenia fizycznego i wyjaśnienie zachodzących w nim zjawisk fizycznych. Prezentacje umiejętności naukowych zawodników wzbudziły wiele emocji wśród młodej publiczności biorącej udział, wraz z nauczycielskim jury, w ocenie pracy uczestników konkursu. Ostatnim doświadczeniem wykonanym wspólnie przez Mateusza Filipskiego, Jakuba Kubika, Mateusza Małkińskiego i Bartosza Formellę była ciecz newtonowska. Wszyscy uczniowie mogli spróbować zabawy z tą cieczą, co skończyło się wielkim bałaganem. Podłoga sali gimnastycznej pokryła się białą warstwą skrobi.

W oczach uczniów bezkonkurencyjni okazali się Mateusz Filipski i Jakub Kubik z kl. III B. Wśród nauczycielskiego jury w składzie: p. dyrektor E. Działoszewska, p. E. Kucińska, p. A. Grzmiel, p. Ł. Sulewski oraz nauczyciel fizyki - p. M. Flejszar - zdania były podzielone.

Po podliczeniu wszystkich głosów zwyciężyli Mateusz Filipski i Jakub Kubik z kl. III B, II miejsce zajęła Monika Sulewska z kl. III A, a III miejsce - Amadeusz Piwowarek z kl. I B. Gratulacje !

------------ ROZWIŃ / ZWIŃ -------------



Wyjazd do Jump City - 08.06.2015 r.

8 czerwca uczniowie z klas: III a, III b, I a i I b pod opieką nauczycieli - Joanny Jankowskiej, Marzeny Flejszar i Michała Ćwiklińskiego byli na lekcji w-fu w parku trampolin Jump City w Gdyni. Zajęcia prowadzone były równolegle w trzech grupach przez instruktorów Jump City i bardzo podobały się naszym uczniom. Na pewno zorganizujemy jeszcze niejeden wyjazd w to miejsce.

------------ ROZWIŃ / ZWIŃ -------------



"POKÓJ I POJEDNANIE" - ROZSTRZYGNIĘCIE GMINNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO - 02.06.2015 r.


"Gdyby fiołki i konwalie zamiast pachnieć grać umiały, byłaby to muzyka pokoju i pojednania."

Takimi słowy - (trawestacja powiedzenia Leopolda Staffa) - Pani Dyrektor Elżbieta Działoszewska wprowadziła wszystkich uczestników spotkania w nastrój, atmosferę i ducha, w jakim tworzyli młodzi plastycy swoje prace.

W słoneczny czerwcowy dzień o godzinie 10.10 w dużej sali gimnastycznej naszej szkoły zebrali się uczniowie, nauczyciele i znamienici goście, aby uświetnić swą obecnością rozstrzygnięcie Gminnego Konkursu Plastycznego pod hasłem "Pokój I Pojednanie". Prace do oceny złożyły: Zespół Szkól w Rotmance, Zespól Szkół w Straszynie z Zespołem Szkół w Łęgowie na czele. Celem konkursu jest idea pielęgnowania pokoju, pojednania i wzajemnego szacunku między zwykłymi ludźmi i narodami. Inicjatorem konkursu jest Pan Volker Lux - Prezes Fundacji Via Aditus Solidarieta z siedzibą w Łęgowie.

------------ ROZWIŃ / ZWIŃ -------------

Na uroczystość przybyli następujący goście: Pani Bożena Chodkowska - Główny Specjalista ds. Społecznych Gminy Pruszcz Gdański, Pan Volker Lux - Prezes Fundacji, ksiądz proboszcz parafii Łęgowo - Grzegorz Rafiński, radny Gminy Pruszcz Gdański - Pan Józef Szramuk oraz Pan Stanisław Zieliński - przedstawiciel Gdańskiego Domu Wydawnictw Artystycznych "Bartek". Nagrody wspólnie wręczali Pani Dyrektor Elżbieta Działoszewska i Prezes Fundacji Pan Volker Lux.


Laureaci konkursu:

Szkoła Podstawowa
I miejsce - Vanessa Kuśnierz ZS w Łęgowie
II miejsce - Dominika Jaworska ZS w Straszynie
III miejsce - Martyna Pielech ZS w Rotmance

Gimnazjum
I miejsce - Zofia Kufel ZS w Straszynie
II miejsce - Nikola Ćwiklińska ZS w Straszynie
III miejsce - Natalia Turska ZS w Łęgowie

Dodatkowe nagrody otrzymali jeszcze wszyscy uczestnicy biorący udział w konkursie.
Serdeczne gratulacje!!!

     Wśród zaproszonych gości głos zabrał Pan Volker Lux, mówił jak ważny jest wzajemny szacunek i zrozumienie oraz ksiądz proboszcz Grzegorz Rafiński, który jest głównym inicjatorem idei pojednania między narodami różnych kultur i religii. Poprosił społeczność szkolną o wytypowanie osoby, która zasługiwałaby na przyszłoroczną statuetkę "Człowieka Pojednania", bo takie statuetki wręczane są już od kilku lat w parafii Łęgowo.
     Odpowiednią oprawę artystyczną do uroczystego wręczenia nagród, starannie przygotowali nauczyciele i uczniowie naszej szkoły. Na początku wystąpiły dzieci z klas 0a i 0c w tańcu ludowym, następnie siostry, Ada i Vanessa Kuśnierz zagrały na organach dwa utwory: "Kołysankę" G. Scheringa i "Dolly" G. Faura, uczennice z klasy IVb zaśpiewały radosną piosenkę o Europie, zaś gimnazjalistki z Ia recytowały wiersze o wzajemnej zgodzie i pokoju.



Pierwszy występ dzieci z klas 0a i 0c - 02.06.2015 r.

2 czerwca z okazji wizyty przedstawicieli konsulatu Niemiec i władz oświatowych Gminy Pruszcz Gdański dzieci z oddziałów 0a i 0c zaprezentowały się pierwszy raz przed tak dużą publicznością. Maluchy, przygotowane przez wychowawczynie, p. Małgorzatę Paśko i Aleksandrę Skrodiuk, zatańczyły krakowiaka.

------------ ROZWIŃ / ZWIŃ -------------



Dzień Dziecka - 01.06.2015 r.

1 czerwca w poniedziałkowy poranek uczniowie klasy III A z wychowawcą p. Marzeną Flejszar obchodzili Dzień Dziecka. Chociaż gimnazjaliści uważają się już za osoby "dorosłe", to jednak mimo wszystko w każdym z nich "drzemie" trochę dziecka.

Udaliśmy się pieszo do Pruszcza na działkę rekreacyjną Państwa Sulewskich, gdzie tata Moniki przygotował dla nas ognisko i sporo atrakcji. Pogoda nam dopisała.

Czas spędziliśmy nie tylko na pieczeniu kiełbasek i "błogim leniuchowaniu", ale również na grach i zabawach sportowych. Uczniowie bawili się wyśmienicie, nie mieli ochoty wracać do domu, jednak nadciągające czarne chmury zmusiły nas do powrotu. : (



Dzień Dziecka w Muzeum Miodu - 01.06.2015 r.

Z okazji Dnia Dziecka - 1 czerwca 2015r. - klasa IIIa i IIIb wybrały się do Pszczółek do Muzeum Miodu. Dzieci dowiedziały się o działalności pszczelarzy, produkcji miodu, w szczególności Miodu Pszczółkowskiego Majowego, Czerwcowego i Lipcowego, roli pszczoły w środowisku, problemie wymierania pszczół, a także o działaniach, które mogą uczynić nasz świat przyjazny pszczołom. Zwiedzający mogli również wykonać świeczkę z węzy i posmakować Miodu Pszczółkowskiego. Po zajęciach uczniowie spędzili kilka miłych chwil na placu zabaw, gdzie dopisała słoneczna pogoda.

------------ ROZWIŃ / ZWIŃ -------------



Dzień Dziecka klas 0 - 01.06.2015 r.

1 czerwca to wyjątkowy dzień dla wszystkich dzieci. W tym dniu nie może zabraknąć zabawy, prezentów i niespodzianek. Dzieci z klas 0 uczciły go zabawami i grami sportowymi na boisku szkolnym.

------------ ROZWIŃ / ZWIŃ -------------



Festyn rodzinny w Cieplewie - 31.05.2015 r.

Mnóstwo atrakcji i świetną zabawę zapewnili organizatorzy festynu rodzinnego "Wszystkie dzieci nasze są" w OKSiBP w Cieplewie. Nasza szkoła zorganizowała konkurencje sportowe (przeciąganie liny, tor przeszkód, rozgrywki piłki nożnej), a grupy dziewcząt zaprezentowały program muzyczny i taneczny.

------------ ROZWIŃ / ZWIŃ -------------



Wycieczka do Krakowa i Wieliczki kl. 6b - 26-30.05.2015 r.

W dniach 26 -30 maja uczniowie klasy 6b wraz z opiekunami panem Pawłem Flejszarem i panią Ewą Myszką brali udział w wycieczce do Krakowa i Wieliczki. Cztery dni pobytu w dawnej stolicy Polski obfitowały w wiele wydarzeń poważnych i zabawnych. Dawna siedziba królów powitała uczestników deszczem, który nie ostudził turystycznego zapału. Zaraz po pozostawieniu bagaży w miejscu noclegu (PTSM Oleandry) grupa powędrowała na spotkanie z przeszłością. Już pierwszy obiekt - Pałac Krzysztofory, pomimo setek lat istnienia, ukazał historię w sposób zadziwiająco nowoczesny budząc duże zainteresowanie zmęczonych podróżą dzieci i nauczycieli. Kolejne miejsca: muzeum w podziemiach rynku, Collegium Maius, kopiec Kościuszki wraz z wystawami, maleńki Dom Zwierzyniecki, wielki Wawel, piękne kościoły (w tym Mariacki) raz po raz budziły zachwyt oglądających. Przebojem wycieczki okazała się jednak wizyta w Wieliczce, gdzie naszych uczestników zachwycił przesympatyczny pan przewodnik. Dziadek Tadek (tak poprosił by go nazywać) oprowadzał dzieci wśród solnych ścian opowiadając barwnie o bogatej historii kopalni na koniec nagradzając grupę dużą bryłą soli (podzieloną po powrocie między uczestników).

Zmęczeni, ale pełni wrażeń, zostali powitani nad ranem w sobotę (30 maja) przez stęsknionych rodziców kończąc czterodniowy wyjazd, przywożąc w plecakach karty pamięci pełne dokumentacji fotograficznej oraz pamiątki.

------------ ROZWIŃ / ZWIŃ -------------



Wycieczka klas 0 na "Wystawę klocków lego" - 27.05.2015 r.

27 maja, dzieci z oddziałów przedszkolnych udały się na stadion PGE Arena, aby zwiedzić słynną Wystawę Budowli Lego. Wśród 100 różnych makiet zobaczyliśmy m.in. 11-metrowego Titanica z małymi szalupami, a także interaktywną mapę Europy czy instrumenty muzyczne wykonane w skali 1:1

Były też różne modele samochodów syrena, konny wóz strażacki czy milicja. Wszystkie makiety zostały stworzone z dbałością o najdrobniejsze szczegóły. Dla dzieci niewątpliwą atrakcją były jeżdżące pociągi i lokomotywy, a także duże gitary, akordeon czy perkusja, których brzmienie można poznać przez słuchawki. Zobaczylismy główne scenografie np. z "Gwiezdnych Wojen", "Harry'ego Pottera" czy z filmu "Indiana Jones".

Po zwiedzeniu wystawy maluchy świetnie się bawiły w strefie do zabaw Duplo oraz przy stolikach do zabawy klockami Lego. Dzieci, które własnoręcznie wybudowały pojazdy mogły przetestować je na specjalnie przygotowanych torach zjazdowych.

------------ ROZWIŃ / ZWIŃ -------------



Szkolny Konkurs Chemiczny - 25,27.05.2015 r.

25 maja 2015 r. odbył się Szkolny Konkurs Chemiczny dla uczniów klas pierwszych. Uczniowie musieli wykazać się nie tylko wiedzą chemiczną, ale również znajomością biografii Marii Skłodowskiej - Curii.
Dwa dni później, tj. 27 maja swoją wiedzę chemiczną sprawdzali uczniowie klas trzecich.

Wśród uczniów klas pierwszych bezkonkurencyjny okazał się Amadeusz Piwowarek z kl. I B, drugie miejsce zajęła Aneta Kuśmierska z kl. I A, a trzecie - Lena Lipińska również z kl. I A.

Wśród uczniów klas trzecich I miejsce zajęła Wioleta Lewandowska z kl. III C, II miejsce - Julia Raźniewska z kl. III A, a III miejsce - Julia Skowron z kl. III B.



Międzynarodowe seminarium dla nauczycieli w Hamburgu - 21-23.05.2015 r.

W dniach 21-23 maja 2015 r. pani Joanna Jankowska wzięła udział w międzynarodowym seminarium dla nauczycieli w Hamburgu w ramach programu eTwinning. eTwinning to łączenie i współpraca szkół w Europie za pośrednictwem mediów elektronicznych i promowanie szkolenia nauczycieli. Jest to edukacyjny program Unii Europejskiej, który promuje wykorzystywanie technologii informacyjno-komunikacyjnych (TIK) w szkołach europejskich. Uczniowie i nauczyciele wykorzystują Internet we współpracy ponad granicami. Współdziałają, wymieniają się informacjami i materiałami do nauki.

Seminarium w Hamburgu było przeznaczone dla nauczycieli dowolnej specjalności ze szkół w małych miejscowościach w rejonach o trudnej sytuacji ekonomiczno-społecznej. Wszystkie zajęcia były prowadzone w języku angielskim. W spotkaniu uczestniczyli nauczyciele z 15 państw europejskich: Polska, Słowacja, Czechy, Łotwa, Niemcy, Francja, Wielka Brytania, Szwecja, Finlandia, Portugalia, Włochy, Grecja, Turcja, Serbia oraz Słowenia.

Uczestnicy zostali zapoznani z korzyściami wynikającymi z programu e-Twinning dla nauczycieli i uczniów: zwiększenie motywacji do nauki i otwarcie na Europę, kształtowanie postaw szacunku i tolerancji wobec odmienności kulturowej Europy.

Nauczycieli zapoznano z przykładowymi projektami, a następnie wspólnie zastanawiali się oni nad wyborem tematów, które mogą zainteresować uczniów. Potem pracowali już w grupach nad konkretnymi pomysłami, które zostały zapisane i umieszczone na platformie Twinspace. Przykłady projektów można obejrzeć na załączonych zdjęciach.

------------ ROZWIŃ / ZWIŃ -------------



SPOTKANIE Z PIĘKNYM SŁOWEM NA XVI POWIATOWYM KONKURSIE RECYTATORSKIM POEZJI ZYGMUNTA BUKOWSKIEGO - 21.05.2015 r.


"Czy znasz miejsce droższe nad to,
Gdzie topole gotykiem splecione nad gontem
I te pola w barwach lata całujące się z horyzontem."

Tak o rodzinnym domu w jednym z wierszy pisał świetny poeta, Zbigniew Bukowski. W tym roku już po raz szesnasty celebruje się niezwykłą poezję tego kociewskiego twórcy. Dnia 21 maja 2015 roku w Szkole Podstawowej w Czerniewie do konkursu przystąpili uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów z Powiatu Gdańskiego. Każdy z uczniów przygotował jeden wiersz obowiązkowy, wyznaczony przez organizatora i jeden dodatkowy wybrany przez siebie.

Z naszego Zespołu Szkół w tym konkursie udział wzięło dwoje uczniów. Szkołę podstawową reprezentował uczeń klasy VIa - Wojciech Michaluk, gimnazjum uczennica klasy IIIc - Wioleta Lewandowska. Wojtek recytował wiersz obowiązkowy "Czochradło", a dowolny "Dzika róża w zagajniku", zaś Wioleta jako dowolny wybrała "List z ustronia", a obowiązkowym był wiersz "Dom".

Nasi uczniowie byli dobrze przygotowani i odpowiednio zaprezentowali się na konkursie. Laureatką została Wioleta Lewandowska, która zdobyła III miejsce. Dyplom i ciekawy zestaw książek dostał każdy z laureatów. Pozostali uczniowie otrzymali podziękowania i książkę.

Gratulacje!



ZIELONA SZKOŁA W ŁAPINIE - 18-20.05.2015 r.

W dniach 18 - 20 V klasy III A i III C gimnazjum wraz z wychowawczyniami udały się na zasłużony wypoczynek do miejscowości Łapino. Pod okiem doświadczonych instruktorów młodzież brała udział w wielu ciekawych zajęciach. Z poniedziałku na wtorek odbyły się nocne zajęcia na orientację, podczas których okazało się, że niektóre gimnazjalistki bardzo boją się duchów. Uczniowie mieli okazję wziąć udział w wyścigu pontonami. Wygrała go drużyna Artura Banaczyka - zawodowego wioślarza smoczych łodzi. Ostatni dzień zapisał się pod znakiem wody. Do południa podczas budowania przeprawy kilku uczniów zasmakowało majowych kąpieli w jeziorze. Popołudnie spędziliśmy na kilkukilometrowym spacerze, który zakończył się kompletnym przemoczeniem. Mimo deszczu i chłodu wszyscy z uśmiechem i w dobrym humorze wrócili do domu. Niech żyje Szyszka!!!

------------ ROZWIŃ / ZWIŃ -------------



Konkurs oratorski - 19.05.2015 r.

"Jak w dzisiejszych czasach gimnazjalista może być patriotą?" - na to pytanie odpowiadało 19 maja 12 uczestników z 8 gimnazjów powiatu gdańskiego. Brali oni udział w I Powiatowym Konkursie Oratorskim w Publicznym Gimnazjum w Pszczółkach. Uczniowie, głównie z klas III, w napisanych przez siebie i potem wygłoszonych przemówieniach zapewniali, że patriotyzm można wykazywać na różne sposoby i w różnych sytuacjach. Wśród nich był też Mateusz Pęczek z klasy I A naszego gimnazjum. Za swój występ został wysoko oceniony i zajął szóste miejsce.



WIOSENNA WIZYTA W BIBLIOTECE PUBLICZNEJ W CIEPLEWIE - 14.05.2015 r.

W zimny pochmurny poranek dnia 14 maja 2015 roku uczniowie Zespołu Szkół w Łęgowie z klasy IIIa edukacji wczesnoszkolnej udali się na zajęcia biblioteczne do Ośrodka Kultury Sportu i Biblioteki Publicznej w Cieplewie. Dzięki dobrej współpracy między bibliotekarzami obu placówek już od wielu lat dzieci ze Szkoły w Łęgowie kilka razy w roku odwiedzają tę książnicę.

Temat zajęć brzmiał: "Mama jak to pięknie brzmi." Co dobrego możemy zrobić dla swych mam - na podstawie opowiadania Renaty Piątkowskiej pt. "Bóg nie może być wszędzie dlatego stworzył matki." W trakcie zajęć uczestnicy mieli okazję poznać imiona Mam swoich koleżanek i kolegów, wysłuchać ciekawego opowiadania, napisać na serduszku rodzaj niespodzianki jaką szykują na Dzień Matki oraz narysować portret Mamy.

Na zakończenie zajęć wszystkie serduszka z wypisanymi niespodziankami dla Mam zostały zawieszone na wielkim drzewie, zaś wykonane przez siebie portrety, dzieci podarują swoim Mamom z okazji ich święta. Po zajęciach uczestnicy zostali poczęstowani cukierkami oraz smacznymi jabłkami i w dobrych humorach udali się na dalsze lekcje do Szkoły w Łęgowie.



WYCIECZKA DO KOTLINY KŁODZKIEJ I SKALNEGO MIASTA W CZECHACH - 04-07.05.2015 r.

Klasy Va, Vb i VIa wraz z wychowawcami wyjechały autokarem późnym wieczorem na szkolną wycieczkę do Ziemi Kłodzkiej i Skalnego Miasta w Czechach. Wczesnym rankiem byliśmy na miejscu. Pierwszym punktem naszego programu było zwiedzanie Kłodzka, następnie udaliśmy się do Kletna, gdzie znajduje się Jaskinia Niedźwiedzia. Zwisające sople z sufitu w jaskini robiły niesamowite wrażenie. Pod koniec dnia udaliśmy się Parku Zdrojowego w Polanicy Zdrój. Po krótkim spacerze pojechaliśmy do Lewina Kłodzkiego, gdzie zostaliśmy zakwaterowani. Po kolacji było trochę wolnego czasu, więc wykorzystaliśmy to na zabawy wokół ośrodka i spacer po lesie. Drugi dzień to Skalne Miasto w Czechach. Pogoda była deszczowa, lecz to nie przeszkadzało nam w realizacji kolejnego punktu wycieczki, czyli przepłynięcia łodzią po jeziorku wśród skał. Zamiana waluty polskiej na korony czeskie nie sprawiała nam kłopotów, więc znaleźliśmy czas na zakup pamiątek. W ostatnim dniu pojechaliśmy do Kudowy Zdrój, gdzie chodziliśmy po parku zdrojowym i korzystaliśmy z pijalni wód. Później był czas na zabawy w aquaparku _Wodny Świat_ w Kudowej Zdrój w solonej wodzie w basenie. Po tej atrakcji spacerkiem udaliśmy się do Kaplicy Czaszek. Kapliczka bardzo mała, ale ilość ludzkich czaszek i kości robiły imponujące wrażenie. Po południu wybraliśmy się w drogę powrotną. Podczas podróży odbył się konkurs przygotowany przez panią pilot. Pytania dotyczyły naszego wyjazdu. Każdy uczestnik otrzymał słodką niespodziankę i pamiątkowy dyplom.

------------ ROZWIŃ / ZWIŃ -------------



Powiatowy Turniej BRD - 06.05.2015 r.

06.05.2015 r. w Cedrach Wielkich nasi uczniowie w składzie: Rafał Banaczyk, Mateusz Filipski oraz Jakub Kubik reprezentowali szkołę oraz Gminę Pruszcz Gdański w Powiatowym Turnieju BRD.

Bardzo cieszymy się z ich umiejętności i gratulujemy II miejsca zdobytego drużynowo.

Miejsce I indywidualne zajął Rafał Banaczyk, natomiast III należało do Mateusza Filipskiego.



GMINNY KONKURS CZYTELNICZY "WARTO PRZECZYTAĆ" - 06.05.2015 r.


Kiedy sięgasz po książkę - jesteś ciekawy świata, kiedy ją czytasz żyjesz wielokrotnie.

Dnia 6 maja 2015 roku w Szkole Podstawowej w Wojanowie odbył się XV Gminny Konkurs Czytelniczy _Warto przeczytać_. W eliminacjach szkolnych, w czasie których uczniowie musieli się wykazać świetną znajomością treści lektur wyznaczonych na konkurs, najlepiej wypadły następujące osoby: Oliwia Rekowska z klasy Ic, Natalia Wojcieszkiewicz z klasy IIa, Weronika Godlewska z klasy IIIa, Dominika Pęczek z klasy IVb, Michał Zezula z klasy VIa.

W majowej atmosferze uroczego śpiewu ptaków i ciepłych, słonecznych promieni w otoczeniu wojanowskich pól kwitnących na złoto rzepaków, uczniowie przystąpili do dwóch etapów Gminnego Konkursu. W pierwszym etapie należało rozwiązać test ze znajomości przeczytanych na konkurs lektur, w drugim uczestnicy prezentowali ulubione książki zachęcając do ich przeczytania.

Zmagania uczestników odbywały się na bardzo wyrównanym poziomie, wszystkie dzieci były dobrze przygotowane, wykazały się też wiedzą i kreatywnością w prezentowaniu ciekawych książek. Członkowie jury mieli bardzo trudne zadanie z wyłonieniem zwycięzców.

W oczekiwaniu na wyniki wszyscy obecni, tak uczniowie jak i opiekunowie, wzięli udział w spotkaniu z pisarką. Była nią Pani Dominika Kraska, autorka książki "Opowieści magicznego Trójmiasta". W książce tej historie wymyślone przez twórczynię przeplatają się z historią Gdańska, Gdyni i Sopotu. Autorka w czasie spotkania opowiedziała jak powstała jej książka i przedstawiła kilku niezwykłych bohaterów, zachęcając jednocześnie do jej przeczytania. Po spotkaniu komisja konkursowa ogłosiła wyniki.
Laureatami zostało dwoje uczniów z naszej szkoły:

I miejsce z klas drugich zajęła Natalia Wojcieszkiewicz - uczennica IIa

II miejsce z klas szóstych zajął Michał Zezula - uczeń VIa
Wielkie gratulacje dla zwycięzców!

------------ ROZWIŃ / ZWIŃ -------------



DZIEŃ ZIEMI - 30.04.2015 r.

Dzień Ziemi w naszej szkole obchodziliśmy w tym roku 30 kwietnia 2015 roku. Akademię przygotowały klasy IIb, IIIa, IIIb oraz Va z programu "Recepta na zdrowie". Podczas akademii wysłuchaliśmy piosenki o tematyce ekologicznej oraz obejrzeliśmy przedstawienie pt."Spotkanie w lesie". W tym dniu ubraliśmy się na zielono.

Uczniowie z klasy V a przedstawili inscenizację o zdrowiu , jak należy dbać o siebie, aby być w dobrej kondycji fizycznej każdego dnia. Zachęcali do czynnego udziału w zajęciach wychowania fizycznego oraz do odpowiedniego odżywiania.

Uczniowie z klas III przygotowali atrakcyjną modę ekologiczną. Modele na wybiegu prezentowali swoje stroje wykonane z plastiku, gazety, papieru oraz folii. Interesujące były bransolety z korków oraz buty z plastikowych butelek.

Akademia zakończyła się piosenką pt. "Ziemia - wyspa zielona".

------------ ROZWIŃ / ZWIŃ -------------



Lekcja WF na wodzie - 30.04.2015 r.

Klasa IVb, w ramach lekcji wychowania fizycznego, odbyła przeszkolenie teoretyczne i praktyczne z żeglarstwa. Zajęcia odbyły się w nowo wybudowanej stanicy wodnej w Wiślince. Po wstępie teoretycznym uczniowie pod bacznym okiem instruktorów pływali żaglówkami po Wiśle. Dzieci nabyły wiadomości z zakresu meteorologii, wiązania węzłów oraz obsługi i pływania żaglówkami.

------------ ROZWIŃ / ZWIŃ -------------



LEKCJA ŻYWEJ HISTORII - 30.04.2015 r.

W dniu dzisiejszym w naszej szkole odbyła się lekcja żywej historii. Odwiedziła nas Pani Konstytucja. Uczniowie mieli okazję zadać Jej przeróżne pytania. Dowiedzieliśmy się, że KONSTYTUCJA TRZECIEGO MAJA ma już 224 lata, ale wygląda całkiem nieźle jak na swoje lata. Była jedną z najnowocześniejszych ustaw w swoim czasie - pierwszą w Europie i drugą na świecie. Uczniowie zachwycili się tym, że Polacy byli w czymś pierwsi.

------------ ROZWIŃ / ZWIŃ -------------



GMINNY TURNIEJ BRD DLA GIMNAZJUM - 28.04.2015

W turnieju wzięły udział 4 drużyny (reprezentanci gimnazjów z Rotmanki, Przejazdowa, Łęgowa i Straszyna). Konkurs przebiegał w trzech etapach: rozwiązywanie testu, pokonanie toru przeszkód, przejazd przez miasteczko ruchu drogowego.

Uczniowie po wykonaniu przejazdu próbnego pokonywali trasę pod okiem ekspertów: Pawła Kwiatkowskiego - dzielnicowego Straży Gminnej Pruszcz Gdański, Jakuba Radziwilskiego - przedstawiciela Policji, Mateusza Brzezińskiego - przedstawiciela Straży Gminnej, którzy naliczali punkty karne za niewłaściwe pokonanie manewrów.


Klasyfikacja szkolna:
I ZESPÓŁ SZKÓŁ ŁĘGOWO
II ZESPÓŁ SZKÓŁ ROTMANKA
III PUBLICZNE GIMNAZJUM PRZEJAZDOWO

Klasyfikacja indywidualna:
I KRAŚNIEWSKI MATEUSZ (ZS Rotmanka)
II BANACZYK RAFAŁ (ZS Łęgowo)
III KUBIK JAKUB (ZS Łęgowo)

Do turnieju powiatowego BRD zakwalifikowała się drużyna z ŁĘGOWA. W składzie:
1. BANACZYK RAFAŁ
2. KUBIK JAKUB
3. FILIPSKI MATEUSZ

------------ ROZWIŃ / ZWIŃ -------------



ENIGMA. ODSZYFROWAĆ ZWYCIĘSTWO - 28.04.2015 r.

28 kwietnia 2015r. roku uczniowie klasy VI a z wychowawcą wybrali się do Gdańska do Hewelianum na zajęcia edukacyjne pt."Enigma. Odszyfrować zwycięstwo". Enigma to niemiecka przenośna elektromechaniczna maszyna szyfrująca oparta na zasadzie obracających się wirników. Wokół sali były informacje dotyczące zasady działania maszyny , która była wykorzystywana głównie przez siły zbrojne i inne służby państwowe Niemiec. Próbowaliśmy odszyfrowywać wiadomości innych grup. Dzięki zajęciom zobaczyliśmy, że szyfrowanie wiadomości nie jest łatwe, ale może być fajną zabawą.

------------ ROZWIŃ / ZWIŃ -------------



Lekcja ekologii w Oczyszczalni Wschód - 28.04.2015 r.

W zimny i deszczowy wtorek 28 kwietnia klasy II gimnazjum wraz z wychowawcami wyjechały do Oczyszczalni Wschód w Gdańsku na lekcję ekologii. Wizyta w oczyszczalni miała na celu przybliżenie młodzieży kwestii związanych z technologią oczyszczania ścieków i zwrócenie uwagi na problematykę ochrony środowiska.

Pracownicy Działu Szkoleń Saur Neptun w Gdańsku oprowadzili uczniów po oczyszczalni i bioelektrowni. Następnie młodzież uczestniczyła w grze, w której dokonywała pomiarów prądu w alternatywnych elektrowniach, symbolicznie zapalając światła w rożnych miejscach Gdańska. Uczniowie pracowali bardzo sprawnie, a za swoje wysiłki otrzymali nagrody.

Wycieczkę utrudniał trudny do zniesienia zapach oraz deszcz, który przemoczył wszystkich. Jednak wszyscy byli bardzo dzielni i poradzili sobie z utrudnieniami, a ich wiedza została poszerzona o nowe doświadczenia.



Wojewódzki Konkurs Recytatorski - 28.04.2015 r.

Reprezentantki naszej szkoły kolejny raz wzięły udział w Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim organizowanym przez ZSSiO w Gdańsku. W tym roku aż dwie uczennice zdobyły miejsca w pierwszej trójce. Katarzyna Witek z klasy III A uzyskała pierwszą lokatę, zaś Wioleta Lewandowska z III C trzecią. Szkołę reprezentowała również Aleksandra Wojak z klasy III B.

Serdecznie gratulujemy!!!



Gminny Turniej BRD dla szkół podstawowych w Zespole Szkół w Łęgowie - 27.04.2015.

W turnieju wzięło udział 7 drużyn (reprezentantów szkół z Borkowa, Łęgowa, Rotmanki, Wiśliny, Wiślinki, Wojanowa). Konkurs przebiegał w trzech etapach: rozwiązywanie testów dot. przepisów ruchu drogowego z testem skrzyżowań, pokonanie toru przeszkód i przejazd przez miasteczko ruchu drogowego.

Klasyfikacja szkolna:
I STRASZYN
II ŁĘGOWO
III WOJANOWO

Klasyfikacja indywidualna:
I KORNACKA WERONIKA ( WIŚLINKA)
II KUKIEŁCZAK DOMINIK ( STRASZYN)
III WINIEWSKA KINGA ( STRASZYN)

Do turnieju powiatowego BRD zakwalifikowała się drużyna ze STRASZYNA.



Wyjazd do Sobieszewa - gimnazjum - 24.04.2015 r.

Dzień po egzaminach gimnazjalnych tj. w piątek 24 kwietnia 2015r. w ramach relaksu oraz integracji zespołu klasowego uczniowie klasy III A gimnazjum wybrali się wraz z wychowawczynią do Sobieszewa. Na miejsce dotarliśmy środkami komunikacji miejskiej. Spacer leśnymi duktami Ptasiego Raju i brzegiem morza ukoił uczniowskie nerwy i dostarczył nieco radości.

Piękne słońce zachęcało do zabaw z błękitnymi falami. W ramach przerw w rozrywce uczniowie pilnie wypatrywali w plażowym piasku bursztynowych bryłek oraz ciekawych muszli i kamyków. Jedni by wzbogacić własne zbiory, inni by podarować przyjaciołom, inni w ramach rywalizacji na najpiękniejsze znalezisko. Czas w pięknej nadmorskiej scenerii okraszonej słonecznymi promieniami szybko mijał i w końcu zmusił grupę, by udać się na przystanek i korzystając ponownie z komunikacji miejskiej wrócić do Łęgowa.



Wycieczka wzdłuż linii Bałtyku - 24.04.2015 r.

W piątek po egzaminach gimnazjalnych klasa III C wraz z wychowawcą i panią pedagog wybrała się na wycieczkę turystyczną wzdłuż linii Bałtyku - od Sopotu do Brzeźna. Mimo niesprzyjającej pogody humory dopisywały, a wszystkie negatywne emocje związane z niedawnymi testami uleciały wraz z wiatrem.



Wycieczka klas 0 do Oceanarium w Gdyni - 17.04.2015 r.

17 kwietnia, klasy zerowe wybrały się na wycieczkę do Gdyni, do Oceanarium. Tam dzieci uczestniczyły w lekcji: "Mieszkańcy Bałtyku", gdzie poznały gatunki zwierząt i ptaków, które zamieszkują Bałtyk i jego okolice. Potem przyszedł czas na poznanie mieszkańców rafy koralowej i wszelkich innych gatunków zwierząt morskich i oceanicznych.

Dzieci na własne oczy przekonały się, jak żarłoczne i groźne są np. piranie, które w błyskawicznym tempie pożarły podany im przez pracowników Oceanarium posiłek.

Następnie udaliśmy się na spacer nabrzeżem, skąd podziwialiśmy bezkres morza i statki stojące w porcie. Dzieci pełne wrażeń wróciły do domu.

------------ ROZWIŃ / ZWIŃ -------------



WIOSENNE SPACERY Z PRZEWODNIKIEM - 09-10.04.2015 r.

Jak co roku wybraliśmy się do Gdańska na " Wiosenne Spacery z Przewodnikiem". W tym roku podczas zajęć królowała matematyka. Udział w tym spotkaniu brała klasa II b i VI a. Na początku liczyliśmy, ile ludzi zmieści się na ulicy Długiej, a potem z ilu cegieł zbudowana jest Brama Wyżynna. Oprócz tego było trochę historii i ciekawostek o Starym Mieście. Spotkanie to organizuje PTTK w Gdańsku. Co roku zmienia się tematyka zajęć. Doszliśmy do wniosku, że matematyka jest potrzebna na co dzień i wykorzystywana głównie przez mądrych leniuchów.

------------ ROZWIŃ / ZWIŃ -------------



PASOWANIE NA CZYTELNIKA 2015 - 09.04.2015 r.

W tym roku szkolnym trzy klasy pierwsze uczestniczyły w ważnym święcie, jakim jest uroczyste "Pasowanie na czytelnika". Uroczystość odbyła się 9 kwietnia 2015 roku w świetlicy szkolnej. Licznie przybyli na nią zaproszeni rodzice i dziadkowie oraz Pani Wicedyrektor Bożena Kisiel. W odpowiednio przygotowanej świetlicy rozpoczęło się święto czytelnictwa. Każdy z pierwszoklasistów nauczył się swojej roli. Wypowiedziane przez uczniów słowa o książce, bibliotece i czytaniu, wzbogacone były piosenkami w wykonaniu dziewcząt z klasy Ia, Ib i Ic oraz VIb i IIa.

Uwieńczeniem uroczystości były dwie niezwykle ważne chwile dla jej bohaterów. Pierwsza z nich to moment ślubowania, kiedy uczniowie z powagą wypowiadali następujące słowa przysięgi czytelniczej:

My, uczniowie klasy Ia, Ib i Ic,

uroczyście przysięgamy wszystkim tu obecnym,

że o książki zawsze będziemy dbali, dużo czytali

i nad sobą ciągle pracowali!
Drugi ważny moment to samo pasowanie, kiedy nauczyciel bibliotekarz dotykał książką ramienia każdego z uczniów pasując go w ten sposób na czytelnika biblioteki szkolnej.

Uroczystość zakończyła piosenka "Marzenia się spełniają" w wykonaniu uczennicy klasy IIa szkoły podstawowej, a podsumowaniem były słowa Pani Wicedyrektor o tym, aby uczniowie zawsze zapamiętali słowa przysięgi czytelniczej o nawyku czytania, dbania o książki i ciągłej pracy nad sobą. Na pamiątkę uroczystości i pierwszą zachętą do dbania o lektury była podarowana kolorowa zakładka do książek oraz słodka niespodzianka. Po zakończonej uroczystości dzieci udały się na pierwsze w życiu lekcje czytelnicze do biblioteki szkolnej.

------------ ROZWIŃ / ZWIŃ -------------



Z podwórka na stadion - 27.03.2015 r.

Uczennice Szkoły Podstawowej w Łęgowie wzięły udział w wojewódzkich zawodach piłki nożnej _Z podwórka na stadion. O puchar Tymbarku_. Zespół jako zwycięzca jesiennych eliminacji powiatowych awansował do najlepszej szesnastki drużyn w województwie w kategorii U-12lat. W samym finale nasze uczennice przegrały dwa mecze w swojej grupie i zajęły 10 miejsce w województwie. W składzie zespołu były: Nikola Opiela, Paula Mateńko, Magdalena Magrian, Eryka Zientek, Zuzanna Wolf, Weronika Lemiech, Klaudia Jarosz, Nikola Bradtke, Paulina Majewska. Gratulujemy występu.

------------ ROZWIŃ / ZWIŃ -------------



WIOSENNY TURNIEJ KLAS - SP - 20.03.2015 r.

Już po raz trzynasty uczniowie szkoły podstawowej rywalizowali w konkurencjach, które miały wyłonić najwszechstronniej uzdolnioną klasę. Zmaganiom sportowym towarzyszył konkurs wiedzy, a także prezentacja muzyczno-taneczna. Wychowawcy startowali w konkurencji rzutów lotkami do celu. Wszystkie klasy wraz z wychowawcami doskonale przygotowały się do turnieju. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwało jury w składzie: p. Katarzyna Brazulewicz, p. Bożena Tunicka, uczennica IA gim. Klaudia Jeszke. Po wspaniałej rywalizacji i świetnej zabawie zwyciężyła klasa IVb, która w nagrodę pojedzie do kina wraz z wychowawcą. Drugie miejsce przypadło klasie Vb, a trzecie VIa. Dziękujemy wszystkim uczniom i wychowawcom za stworzenie fantastycznego widowiska.

------------ ROZWIŃ / ZWIŃ -------------



Wiosenny Turniej Klas - gimnazjum - 20.03.2015 r.

20 marca w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Wiosny, czyli tradycyjnie odbył się Wiosenny Turniej Klas. Przygotowaliśmy wiele konkurencji sportowych, każda klasa musiała też zaprezentować swój program artystyczny. W tym toku zmieniliśmy trochę odbywające się konkurencje, jak i zasady ich rozgrywania.

Wszystkie klasy rywalizowały ze sobą równorzędnie w konkurencjach takich jak: bieg z jajkiem, rzuty do kosza i do celu, a także bieg "trój-nóg". Dla wychowawców przygotowaliśmy rzuty do tarczy. Turniej wygrała klasa IA.

------------ ROZWIŃ / ZWIŃ -------------



Gminny Konkurs Pożarniczy - 20.03.2015 r.

20 marca w OKSiBP odbył się Gminny Konkurs Pożarniczy. Nasz uczeń Przemysław Chaja zajął pierwsze miejsce w kategorii gimnazjum. Będzie reprezentował naszą szkołę na konkursie powiatowym.

Powodzenia!



Pierwszy dzień wiosny - 20.03.2015 r.

Żeby tradycji stało się zadość, klasy 0a, 0b i 0c 20 marca wybrały się nad pobliską rzekę, aby pożegnać zimę. Dzieci zrobiły "Marzanny", które w trosce o środowisko były ekologiczne: wykonane ze słomy i z papieru. Nad rzeką "Marzanny" zostały podpalone i wrzucone do wody.

Dodatkową atrakcją tego dnia było zaćmienie słońca, które oglądaliśmy przez płytę kompaktową.

------------ ROZWIŃ / ZWIŃ -------------



Nasi uczniowie w Ergo Arenie - 18.03.2015 r.

Celem wycieczki był udział w spotkaniu piłkarzy ręcznych, w którym grały zespoły Wybrzeże Gdańsk - Vive Targi Kielce . Było to spotkanie miejscowego klubu z drużyną z Kielc, która jest aktualnym Mistrzem Polski. W drużynie tej grają reprezentanci Polski, którzy na niedawnych Mistrzostwach Świata w Katarze (styczeń 2015) zdobyli brązowe medale. Zobaczenie w akcji i zdobycie autografu min. Sławomira Szmala, Michała Jureckiego, Krzysztofa Lijewskiego czy Karola Bieleckiego było dla naszych uczniów ogromnym wydarzeniem. Gdańska drużyna dzielnie walczyła z utytułowanym rywalem i mimo, iż przegrała pokazała się z dobrej strony. Nasi uczniowie aktywnie i kulturalnie dopingując drużyny po raz kolejny pokazali się ze świetnej strony.

------------ ROZWIŃ / ZWIŃ -------------



OGÓLNOPOLSKIE WYBORY KSIĄŻEK 2015 ROK - W ZESPOLE SZKÓŁ W ŁĘGOWIE - 16-17.03.2015 r.

W dniach 16 _ 17 marca 2015 roku odbyły się w naszej szkole Ogólnopolskie Wybory Książek. Inicjatorem tego przedsięwzięcia jest redakcja miesięcznika _Biblioteka w Szkole_ we współpracy z towarzystwem Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich oraz redakcją _Biblioteki Polskie Online_, patronat objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Akcja ta ma na celu promocję czytelnictwa, dostosowanie zasobów bibliotecznych do zainteresowań czytelniczych uczniów, kształtowanie postaw obywatelskich i popularyzację zasad wyborów. W dniu 16 marca 2015 roku do Wyborów przystąpili uczniowie wszystkich klas szkoły podstawowej, począwszy od klasy pierwszej kończąc na klasie szóstej. Dnia 17 marca 2015 roku wybierali uczniowie klas I-III gimnazjum.

Wybory miały miejsce w Bibliotece Szkolnej i przebiegały podobnie jak wybory samorządowe czy parlamentarne - z komisją wyborczą, listami i urną na głosy. Za organizację tej akcji w naszej szkole odpowiedzialna była Biblioteka Szkolna wraz z Kołem Przyjaciół Książki. Po zakończeniu Wyborów i przeliczeniu głosów, gotowy wykaz został przesłany do organizatorów, a stamtąd, ogólnopolski już wykaz książek, organizator przekaże Ministerstwu Edukacji Narodowej. Wśród szkół, które wezmą udział w tym przedsięwzięciu rozlosowane zostaną nagrody rzeczowe oraz prenumeraty czasopism.

A oto gotowy wykaz Ogólnopolskich Wyborów Książek przeprowadzonych w naszej szkole.

Lista wybranych książek klasa I-III szkoły podstawowej
Lista wybranych książek _ klasa IV-VI szkoły podstawowej
Lista wybranych książek _ klasa I-III gimnazjum

------------ ROZWIŃ / ZWIŃ -------------



MECZ PIŁKI RĘCZNEJ UCZENNICE - NAUCZYCIELKI - 06.03.2015 r.

Uczennice klasy IIIB gimnazjum, jako zwyciężczynie szkolnych rozgrywek, miały możliwość zmierzenia się z reprezentacją nauczycielek. Mecz odbył się w doskonałej atmosferze i przy fantastycznym dopingu obu stron. Po zaciętej walce spotkanie zakończyło się remisem 11:11.

------------ ROZWIŃ / ZWIŃ -------------



XVI GMINNY KONKURS RECYTATORSKI DLA KLAS I-III - 05.03.2015 r.

5 marca 2015 r. Magdalena Rozpędowska uczennica kl. IIa i Martyna Szyplik uczennica kl. Ic reprezentowały naszą szkołę w XVI GMINNYM KONKURSIE RECYTATORSKIM DLA KL. I-III SZKÓŁ PODSTAWOWYCH w Wiślinie. Tegoroczny konkurs organizowany był pod hasłem: POEZJA WSPÓŁCZESNYCH POETÓW O DZIECIACH _Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat_.

Nasze uczennice odniosły sukces. Magdalena Rozpędowska zajęła I miejsce w kategorii klas I-III, Martyna Szyplik otrzymała wyróżnienie w kategorii klas I.

GRATULUJEMY!

------------ ROZWIŃ / ZWIŃ -------------



Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego - 23-26.02.2013 r.

21 lutego obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Z tej okazji zorganizowany został w naszej szkole I Szkolny Konkurs Ortograficzny. Eliminacje do rozgrywek odbyły się w ostatnim tygodniu przed feriami. W dniach 23-24 II oraz 26 II przeprowadzono konkurencje w następujących kategoriach: klasy IV-V, klasy VI, klasy I-II gimnazjum, klasy III gimnazjum, klasy I szkoły podstawowej oraz klasy II-III szkoły podstawowej. Klasami najlepszymi z ortografii okazały się: Ic, IIa, IIIb, Va oraz VIa w kategoriach SP oraz IA i IIIB w kategoriach klas gimnazjalnych. Wyłonieni zostali również Mistrzowie Ortografii: Szymon Otremba z klasy Va, Patrycja Sulima z klasy VIa, Mateusz Pęczek z klasy IA oraz Karolina Korycka z klasy IIIB.

Zwycięzcom gratulujemy doskonałej znajomości ortografii.

------------ ROZWIŃ / ZWIŃ -------------



III miejsce w Piłce Siatkowej - 25.02.2015 r.

Uczniowie Zespołu Szkół w Łęgowie zajęli III miejsce w powiecie w Piłce Siatkowej. Gimnazjada przyciągnęła na start osiem szkół. Zespoły zostały podzielone na dwie grupy. W grupie A znalazły się zespoły : Pszczółek, Łęgowa, Cedr Małych i Kolbud. Grupa B: ZS nr 1 z Pruszcza Gdańskiego, Trąbki Wielkie, Suchy Dąb i Przywidz. Zawody rozgrywane były w hali Zespołu Szkół w Pruszczu Gdańskim. ZS Łęgowo w pierwszym swoim meczu pokonał drużynę z Kolbud 2:1. W drugim meczu ulegliśmy 0:2 Pszczółkom, by w ostatnim meczu grupowym pokonać zespół Cedr Małych 2:0. W grupie nasz zespół zajął ostatecznie drugie miejsce i awansował do małego finału z prawem gry o III miejsce. W zaciętym meczu o brązowy medal drużyna z Łęgowa pokonała ekipę z Trąbek Wielkich po tie- breaku 2:1 i tym samym w ostatecznym rozrachunku zajęła III miejsce w powiecie.

Skład drużyny:
Cieślik Maciej
Stachyra Przemysław
Filipski Mateusz
Banaczyk Artur
Kolberg Tomasz
Kubik Jakub
Dębski Sebastian
Wiśniewski Bartosz

Opiekun: Krzysztof Wilk



Ranking klas - 17.02.2015 r.

17 lutego 2015 r. rozstrzygnięty został konkurs _Ranking klas_. Jury brało pod uwagę następujące elementy: oceny z zachowania, oceny semestralne, średnią frekwencję oraz czytelnictwo poszczególnych klas.

Najlepszą klasą w kategorii klas IV _ VI okazała się klas IV b. Drugie miejsce zajęły klasy V a i IV a, trzecie VI a.

W kategorii gimnazjum pierwsze miejsce zajęła klasa I A, drugie klasa III C, trzecie zaś klasa III B.

Klasy, które zwyciężyły, zostały nagrodzone pączkami.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

------------ ROZWIŃ / ZWIŃ -------------



Bal karnawałowy - 17.02.2015 r.

W ostatni dzień karnawału klasa IIb, IIIa i IIIb uczestniczyły w zabawie karnawałowej. W tym roku bawiliśmy się na "Dzikim Zachodzie". Oprócz tanecznej muzyki i słodkiego poczęstunku, były ciekawe konkursy. Zabawa była naprawdę udana.

------------ ROZWIŃ / ZWIŃ -------------



Wycieczka do Experymentu w Gdyni - 06.02.2015 r.

6 lutego, dość duża grupa dzieci i młodzieży z naszej szkoły, wybrała się na wycieczkę do Experymentu w Gdyni. Atrakcji było dużo, więc każdy mógł znaleźć coś interesującego dla siebie. Można było się zabawić, ale przede wszystkim dowiedzieć wielu interesujących rzeczy, np. jak funkcjonuje ludzki organizm, jakimi prawami rządzi się świat zwierząt, czy poznać zasady fizyki.

------------ ROZWIŃ / ZWIŃ -------------



14 Konkurs Kolęd i Pastorałek w Przejazdowie - 30.01.2015 r.

30 stycznia uczennice naszej szkoły, przygotowane przez Panią Aleksandrę Skrodiuk, brały udział w Konkursie Kolęd w Przejazdowie.

W kategorii klas 0-III szkołę reprezentowała 5-letnia Maja Tałaj z kl.0c, która zajęła 3 miejsce! Wspaniały debiut!

Klasy IV-VI reprezentowały uczennice klasy IV b, Michalina Gruchot i Rozalia Skórska. Dziewczęta zaprezentowały się bardzo dobrze i z konkursu wróciły z wyróżnieniami. Gratulujemy wszystkim uczestniczkom konkursu!



Uczniowie Naszej Szkoły pojechali do Ergo Areny - 30.01.2015 r.

Celem wycieczki był udział w spotkaniu Orlen Ligi Siatkówki Kobiet, w którym grały zespoły PGE ATOM TREFL i BKS ALUPROF BIELSKO-BIAŁA. Było to spotkanie dwóch czołowych zespołów ligi. Sopocka drużyna PGE ATOM TREFL wygrywając 3:0 pokazała świetną siatkówkę i udowodniła, że kolejny raz będzie się liczyć w walce o mistrzostwo Polski. Nasi uczniowie aktywnie i kulturalnie dopingując miejscowy zespół pokazali się ze świetnej strony.

------------ ROZWIŃ / ZWIŃ -------------



UROCZYSTE OBCHODY DNIA BABCI I DZIADKA - 30.01.2015 r.

Babcia i dziadek to po rodzicach najważniejsi członkowie rodziny. Jak bardzo wiele znaczą i ile miłości wnoszą do życia dzieci swoich dzieci, wiedzą wszyscy kochani przez nich wnukowie.

W piątkowe popołudnie, dnia 30 stycznia 2015 roku o godzinie 15:00 w małej sali gimnastycznej naszej szkoły, odbyło się wspaniałe przedstawienie przygotowane przez uczniów klasy I a , pod opieką swojej wychowawczyni, Pani Elżbiety Kuśmierskiej. Było ono w całości dedykowane wszystkim Babciom i Dziadkom obecnym i nieobecnym na tej uroczystości.

Na tle kolorowej i wesołej dekoracji dzieci najpierw mówiły wiersze o Dziadkach, śpiewały dla nich piosenki i z przejęciem tańczyły, aby potem wystąpić w radosnej bajce. Znane postacie popularnych bajek jadąc wyimaginowanym pociągiem przystawały na magicznych stacjach i wypowiadały swoje kwestie. Całą podróżą zarządzał Adaś _ zawiadowca stacji, który autentycznym i zabytkowym gwizdkiem kolejowym _ po swoim pradziadku - odgwizdywał postoje i stanowczym głosem ogłaszał nazwy poszczególnych stacji.

Uroczystość przygotowano z prawdziwym rozmachem, wszyscy młodzi aktorzy zagrali z zaangażowaniem i autentycznym wyczuciem aktorskim i scenicznym. Przedstawienie było pełne życia, radości i wyjątkowych emocji skierowanych do swych Babć i Dziadków, którzy licznie przybyli na swoje święto. Na uroczystość zostały zaproszone również Pani Dyrektor Elżbieta Działoszewska i Pani Wicedyrektor Bożena Kisiel. One również, tak jak pozostali goście z uznaniem i prawdziwym wzruszeniem odbierały występy dzieci. Zwieńczeniem uroczystości był konkurs _Odgadnij swój portret_, na który wnuki przygotowały rysunki swoich Babć i Dziadków prosząc ich o odgadniecie swoich podobizn. Na zakończenie dzieci wręczyły wszystkim Dziadkom własnoręcznie wykonane drobne upominki oraz zaprosiły na mały poczęstunek przygotowany przez rodziców.

------------ ROZWIŃ / ZWIŃ -------------



Dni Brytyjskie - 29-30.01.2015 r.

29 i 30 stycznia odbyły się w naszej szkole Dni Brytyjskie. Uczniowie klas pierwszych gimnazjum przygotowali projekty w formie plakatów na temat miast i miejscowości turystycznych w Wielkiej Brytanii, natomiast klasy drugie gimnazjum przygotowały życiorysy sławnych obywateli Wielkiej Brytanii. Prace te zostały wywieszone na górnym korytarzu szkoły.

W czwartek 29 stycznia klasy trzecie gimnazjum wzięły udział w Szkolnym Konkursie Wiedzy o Wielkiej Brytanii, przygotowanym przez p.Joannę Jankowską. W jury zasiadła Pani Wicedyrektor Bożena Kisiel, p. Joanna Tężycka oraz p. Małgorzata Młyńska. Konkurs wygrała klasa III C w składzie: Wioleta Lewandowska, Weronika Polkowska, Bartek Wiśniewski. Drugie miejsce zajęła klasa III A w składzie: Natalia Kaliszewska, Julia Raźniewska, Katarzyna Witek. Ostatnie, trzecie miejsce zajęła ekipa klasy III B: Aleksandra Wojak, Mateusz Filipski, Jakub Kubik.

W piątek 30 stycznia odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy o Wielkiej Brytanii dla klas IV - VI szkoły podstawowej oraz, na każdym etapie Konkursu, prezentacje multimedialne o krajach wchodzących w skład Zjednoczonego Królestwa Wiekiej Brytanii i Północnej Irlandii, przygotowane przez uczniów klasy VI b pod opieką p. Joanny Jankowskiej i p. Marcina Krawisza. W konkursie dla szkoły podstawowej do finału weszły ekipy następujących klas: Vb w składzie - Marta Kowaluk, Aleksander Janiec, Grzegorz Domagała, IVa - Marika Bliszczyk, Marta Chmielińska, Adam Łożyński oraz IVb - Weronika Głaczyńska, Joanna Kowalska, Natalia Sulima. Konkurs wygrał zespół klasy Vb, drugie miejsce zajęła klasa IVa, a trzecie IVb.

------------ ROZWIŃ / ZWIŃ -------------



Pierwszy bałwan tej zimy - 23.01.2015 r.

W piątek - 23 stycznia 2015r. klasa IIIa, podczas zajęć WF, udała się na plac zabaw w poszukiwaniu długo oczekiwanej zimy. Śniegu było niewiele, ale udało się ulepić bałwanka Olafa.



DZIEŃ BABCI I DZIADKA - 21-22.01.2015 r.

Są takie dwa dni,
jedyne dni w roku.
To święto Babci i Dziadka.
Łza się kręci w oku.
Dziś dla babci bałwanka mamy
I pingwinki dla dziadziusia.
Moc życzeń wnuczek składa
I piosenkę śpiewa wnusia.


Z okazji Dnia Babci i Dziadka
składamy wszystkim babciom i dziadkom
serdeczne życzenia zdrowia, szczęścia i zadowolenia
z wnuczek i wnuków.



Jak karnawał to karnawał - 20.01.2015 r.

Okres karnawału, to czas radości, zabawy, przebierańców i pochodów noworocznych trwających od Trzech Króli do Środy Popielcowej.

20.01.2015r. dzieci z edukacji przedszkolnej w pięknie udekorowanej balonami i serpentynami sali, w ciekawych, kolorowych kostiumach, bawiły się przy dźwiękach różnorodnej muzyki, jak przystało na prawdziwą zabawę karnawałową.

Zabawa przebiegała w miłej i radosnej atmosferze, do której zapraszał wszystkich klaun Wojtek. Muzyka i tańce przeplatane były zabawami i konkursami. Była wata cukrowa i zwierzątka z balonów. W czasie przerwy dzieci miały czas na słodki poczęstunek i zrobienie sobie pamiątkowych zdjęć w karnawałowych strojach.

Wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tej zabawy, dzieci serdecznie dziękują, gdyż dostarczyła im ona wielu przeżyć i miłych wrażeń, zresztą - zobaczcie Państwo sami!

------------ ROZWIŃ / ZWIŃ -------------



Nowa Pracownia Językowa - 19.01.2015 r.

Nasza szkoła ma nową pracownię do nauki języków obcych. Pracownia posiada 24 stanowiska z mikrofonami i słuchawkami. Program komputerowy obsługujący stanowiska pozwala na kilka wariantów wykorzystania stanowisk: skupienie się na słuchaniu poprawnej wymowy i zapamiętywaniu słów ze słuchu, korekcja wymowy własnej, prowadzenie konwersacji w wyznaczonej grupie, udzielenie głosu jednej wyznaczonej osobie, nagrywanie i odsłuchiwanie konwersacji. Uczniowie z wielkim entuzjazmem przyjęli nową pracownię, bardzo chętnie wykonują wyznaczone przez nauczyciela zadania, dbają o przydzielone im stanowiska.



SPOTKANIE AUTORSKIE Z PISARKĄ BARBARĄ KOSMOWSKĄ - 09.01.2015 r.

Dnia 9 stycznia 2015 roku uczniowie naszej szkoły zostali zaproszeni przez Ośrodek Kultury Sportu i Bibliotekę Publiczną w Cieplewie na spotkanie ze znaną pisarką, Panią Barbarą Kosmowską. Barbara Kosmowska to autorka książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Porusza w nich sprawy ważne i ciekawe dla każdego, małego i dużego czytelnika. W dowcipny sposób potrafi opisać niekiedy bardzo trudne sprawy i problemowe sytuacje. Jej książki cieszą się dużą popularnością i uznaniem. Zdobyła wiele prestiżowych nagród, a kilka jej książek np. _Buba_ i _Pozłacana rybka_ stały się lekturami szkolnymi, po które młodzież chętnie sięga.

Na początku pisarka przedstawiła się i przekazała kilka istotnych informacji dotyczących swojej osoby. Okazało się, że urodziła się i obecnie mieszka w Bytowie, ze swoją młodszą córką, starsza mieszka w Finlandii i jest tłumaczką. Niedawno zmarł jej mąż i jak ze smutkiem przyznała jest to dla niej ogromna strata. Spotkanie miało charakter wywiadu, jaki młodzież naszej szkoły _ uczniowie klasy VI b, przeprowadzili z autorką.

Pytań było bardzo dużo. Uczestnicy byli ciekawi jakie było dzieciństwo autorki, pytali o książki, które najbardziej lubi, jak często podróżuje, czy lubi zwierzęta i nad czym obecnie pracuje, to tylko niektóre z licznie zadawanych pytań.

Po spotkaniu uczniowie wręczyli Pani Barbarze Kosmowskiej kolorową kartę z podziękowaniem za wspólne spotkanie oraz ażurowego aniołka stróża, którym obdarowana została również Pani Agnieszka Michalczyk _ pracownik Ośrodka Kultury Sportu i Biblioteki Publicznej w Cieplewie. Wszyscy chętni mogli nabyć książki tej autorki i otrzymać miłą dedykację z autografem.





Anna Kwitniewska - 18.12.2014 r.

18 Grudnia 2014 odwiedziła nas Anna Kwitniewska. Olimpijka z Atlanty (1996r), wielokrotna uczestniczka Mistrzostw Świata i Europy, 6-krotna mistrzyni Polski w gimnastyce artystycznej opowiedziała o swojej karierze sportowej i przygodzie m.in. z programem "Mam Talent". Nasz Gość wykonał również przepiękny pokaz swoich umiejętności. Serdecznie dziękujemy za wizytę.

------------ ROZWIŃ / ZWIŃ -------------



PIERNIKOWE SZALEŃSTWO NASZYCH DZIECI - 18.12.2014 r.

Nadszedł czas kiedy ma zabłysnąć pierwsza gwiazdka na niebie, Mikołaj już szykuje swoje sanie do dalekiej podróży, nasi rodzice są coraz bardziej zapracowani i my chcieliśmy im pomóc w tych świątecznych przygotowaniach, a więc do dzieła__.. ROBIMY NAJLEPSZE NA ŚWIECIE PIERNICZKI!!!!! Przygotowań była cała moc, wszystkie rączki poszły w ruch_..

------------ ROZWIŃ / ZWIŃ -------------



ŚWIĘTO PATRONA - UROCZYSTE OBCHODY W NASZEJ SZKOLE
44 ROCZNICA WYDARZEŃ GRUDNIA '70 - 17.12.2014 r.

W słoneczne i ciepłe (+ 8 stopni C) przedpołudnie, dnia 17.12.2014 roku o godzinie 10:30 cała społeczność szkolna zebrała się w dużej sali gimnastycznej, aby uczcić Patrona Szkoły - Bohaterów Grudnia '70. Uroczystość składała się z dwóch części: oficjalnej, na której zostały wręczone uczniom stypendia ufundowane przez NSZZ Solidarność i odznaki upamiętniające Wydarzenia Grudniowe z 1970 roku oraz części artystycznej, przygotowanej przez uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum pod opieką nauczycieli. W tym roku Święto Patrona odbyło się pod hasłem "Polskie Drogi do Wolności 1945 - 1989".

Na uroczystość przybyli następujący goście:
* Pomorski Wicekurator Oświaty w Gdańsku - Pani Gabriela Albertin
* Przewodniczący Rady Gminy Pruszcz Gdański - Pan Marek Kowalski
* Przewodniczący Zarządu Regionu Gdańskiego NSZZ Solidarność - Pan Krzysztof Dośla
* Dyrektor Pomorskiej Fundacji " Edukacja i Praca" - Pani Renata Tkaczyk
* Skarbnik Zarządu Regionu NSZZ Solidarność - Pan Stefan Gawroński
* Główny Specjalista do Spraw Społecznych Gminy Pruszcz Gd. - Pani Bożena Chodkowska
* Prezes Związku Solidarność Kombatantów Polskich - Pan Andrzej Olszewski
* Uczestnicy tragicznych Wydarzeń Grudnia '70
* Radni Gminy Pruszcz Gdański: Panowie, Józef Szramuk, Krzysztof Paśko, Tadeusz Bednarczyk, Karol Kardasiński
* Komendant Straży Gminnej Pruszcz Gd. - Pan Tomasz Grabowski
* Sołtys Rusocina - Pan Tadeusz Jałoszyński
* Emerytowani Pedagodzy - Panie, Teresa Suchcicka i Maria Jurczyk

Na tle biało-czerwonej dekoracji, na której umieszczono hasło tegorocznych obchodów, Pani Dyrektor Elżbieta Działoszewska powitała wszystkich zebranych. Następnie głos zabierali zaproszeni goście, świadkowie tamtych wydarzeń. Znaczącym głosem w tych wystąpieniach były słowa Pani Gabrieli Albertin - Pomorskiego Wicekuratora Oświaty w Gdańsku, a prywatnie córki zabitego stoczniowca w czasie Czarnego Czwartku 1970 roku w Gdyni, która opowiadając o losie ojca nie mogła powstrzymać łez. To wydarzenie zapadło w pamięć wszystkim zgromadzonym, a szczególnie uczniowie mieli okazję poczuć, jak silne emocje towarzyszą teraz dorosłym ludziom, a wtedy dzieciom, których najbliżsi zostali zabici w Grudniu 1970 roku. Następnie wręczono stypendia dla wyróżniających się gimnazjalistów i pamiątkowe odznaki uczniom Szkoły Podstawowej.

W tym roku, między innymi, z rąk skarbnika Stefana Gawrońskiego - członka kapituły Funduszu Stypendialnego NSZZ Solidarność, który obecnie stał się częścią działalności Pomorskiej Fundacji "Edukacja i Praca", stypendia otrzymali: Wioleta Lewandowska z klasy III c oraz Mateusz Filipski z klasy III b gimnazjum.

W części artystycznej uczniowie przedstawili losy Polski między rokiem 1945 a 1989 oraz genezę powstania pieśni "Mury". Najważniejsze daty, za którymi stały kolejne zrywy społeczne, od Poznańskiego Czerwca 1956, poprzez Marzec 1968, Grudzień 1970, Sierpień 1980, aż po Okrągły Stół i Wolne Wybory w 1989 roku, okazały się drogą do wolności.

Każdemu opisowi danego wydarzenia towarzyszyła inscenizacja przedstawiająca dwoje uczniów niosących flagę narodową z datą i nazwą zrywu społecznego. Przedstawienie było bogato ilustrowane poezją, muzyką i pieśniami wykonywanymi przez uczennice szkoły podstawowej i gimnazjum.

Na zakończenie, ponownie głos zabrała Pani Dyrektor Elżbieta Działoszewska. W krótkich słowach podziękowała gościom za przybycie i udział w uroczystości, młodym artystom i ich opiekunom za występ, a wszystkim uczniom za godną postawę. Goście i kadra nauczycielska zostali zaproszeni na krótkie spotkanie po uroczystej akademii. Wszyscy chętni mieli możliwość wpisania się na karty kroniki szkolnej

W czasie Święta Patrona przybyła do Szkoły ekipa Panoramy Gdańskiej z TVP - Telewizja Regionalna, filmując fragmenty uroczystości, wypowiedzi niektórych gości i nauczycieli. Krótki reportaż z tych wydarzeń był wyświetlany tego samego dnia w wieczornej Panoramie Gdańskiej o godzinie 18:30, na kanale TVP 3 Telewizji Regionalnej (początek - 4-ta minuta).

------------ ROZWIŃ / ZWIŃ -------------



Obchody wydarzeń grudniowych - 16-17.12.2014 r.

W ramach obchodów kolejnej rocznicy wydarzeń grudniowych 1970 roku, jako szkoła nosząca chlubne imię Bohaterów Grudnia '70, tradycyjnie delegacja uczniów pod opieką nauczycieli wyjechała na uroczystości związane z tym wydarzeniem do Gdańska i Gdyni.

Uroczystości rozpoczęły się 16 grudnia w Gdańsku. Najpierw uczestniczyliśmy we Mszy św. w intencji ofiar wydarzeń grudniowych w kościele pw. św. Brygidy. Eucharystii przewodniczył ks. S. Decowski - duszpasterz ludzi pracy. Udział w niej wzięli stoczniowcy, uczestnicy Grudnia '70 oraz rodziny zamordowanych robotników.

Po Mszy św. przemaszerowaliśmy wraz ze wszystkimi uczestnikami uroczystości z zapalonymi zniczami w rękach pod pomnik Poległych Stoczniowców. Tam wzięliśmy udział w Apelu Poległych stoczniowców. Następnie została odmówiona modlitwa, a po niej złożenie wieńców i kwiatów. Nasz wieniec zanieśli: J. Skrodiuk z VI b i pp. E. Działoszewska (Dyrektor), E. Łuczyńska i V. Dworak.

Przemawiający dziękowali naszej młodzieży za udział w uroczystościach, podkreślając, że jesteśmy jedyną szkołą w Polsce noszącą tak zaszczytne imię.

Następnego dnia uczniowie pod opieką pp. B. Kisiel (Wicedyrektor) i E. Myszki udali się na uroczystości pod pomnikiem Ofiar Grudnia w Gdyni. Również tam została złożona wiązanka kwiatów, aby uhonorować pamięć poległych bohaterów.



Konkurs: _MOJA WYMARZONA CHOINKA_ - 09.12.2014 r.

Dnia 9 grudnia 2014 roku w świetlicy szkolnej został rozstrzygnięty konkurs pod tytułem _Moja wymarzona choinka_. Spośród wielu prac naszych dzieci, zostały wyłonione 2 prace i przekazane na konkurs gminny, który odbył się w Straszynie w Szkole. Gdzie praca plastyczna naszej uczennicy Magdaleny Rozpędowskiej zajęła I miejsce.

Wszystkie prace plastyczne, które trafiły na świetlicę były interesujące, kolorowe i wykonane bardzo starannie. Prace te były wykonane w przeróżnych technikach plastycznych od malowanych, wyklejanych, a nawet form trójwymiarowych. Uczestnicy naszego konkursu wykazali się wszechstronną pomysłowością i talentem za co dzieci otrzymały dyplomy i drobne upominki, które wręczała Pani Dyrektor Elżbieta Działoszewska. Poniżej przedstawiamy kilka zdjęć z tego wydarzenia szkolnego.

------------ ROZWIŃ / ZWIŃ -------------



Dzieci z edukacji przedszkolnej z wizytą w Wielkiej Fabryce Świętego Mikołaja - 04.12.2014 r.

Miejsce wszystkim znane, ale przez nikogo niewidziane... Wielka Fabryka Świętego Mikołaja, w której w niezwykły sposób powstają zabawki dla wszystkich dzieci. Skarbnica dziecięcych marzeń i fantazji, niedostępna dla ludzkich oczu.

Podczas wizyty w Wielkiej Fabryce Świętego Mikołaja dzieci wzięły udział w świątecznych przygotowaniach, a także pomogły w odnalezieniu sań Świętego Mikołaja. Dały również upust swojej energii szalejąc w Cukierkowej Dolinie, na Elfiej Zjeżdżalni oraz biorąc udział w bitwie na ciepłe śnieżki. Złożyły wizytę w biurze Świętego Mikołaja, gdzie pomogły w segregowaniu listów. Udały się do najnowszego Centrum Dowodzenia, by sprawdzić czy trasa Świętego Mikołaja przechodzi przez domy wszystkich dzieci na świecie. Odwiedziły niedostępną dotychczas stajnię reniferów, by przetestować ich formę, zanim Święty Mikołaj wyruszy w podróż. Zweryfikowały działanie najnowszej Maszyny Prezentów i przetestowały zabawki na specjalnie ulepszonej Rzutnicy, która sprawdzała wytrzymałość wyprodukowanych zabawek. Zajrzały do pokoju Elfa-Klockologa, by podziwiać jego dzieła i stworzyć własne konstrukcje z ponad 15 000 elementów.

Poszukiwanie sań zostało zwieńczone spotkaniem ze Świętym Mikołajem, który wręczył im upominek w postaci Dyplomu Pomocnika Elfa i pamiątkową odznakę z motywem Wielkiej Fabryki Świętego Mikołaja.

------------ ROZWIŃ / ZWIŃ -------------




Spotkanie uczniów z edukacji przedszkolnej z policjantami i właścicielem firmy MIBOR - 02.12.2014 r.

W szkole duży nacisk kładziemy na edukację związaną z bezpieczeństwem dzieci i młodzieży, dlatego naszych przedszkolaków odwiedzili policjanci, którzy rozmawiali z dziećmi o bezpieczeństwie na drogach, przypominali, jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię i się po niej poruszać oraz jak ważne jest noszenie ubrań i obuwia posiadającego elementy odblaskowe.
Wszystkie dzieci z wielką uwagą słuchały przybyłych gości i zadawały wiele pytań związanych z ich pracą.

Spotkanie zostało uwieńczone niespodziankami dla wszystkich jego uczestników. Dzięki uprzejmości Państwa Borawskich, właścicieli firmy MIBOR z Łęgowa, każdy przedszkolak otrzymał odblaskowy gadżet poprawiający widoczność pieszego na drodze oraz broszurkę z zamieszczonymi zasadami dotyczącymi bezpiecznego zachowania na drodze.

Zaproszeni goście w ramach podziękowania za poświęcony czas, rzetelnie przekazaną wiedzę oraz życzliwość, zostali obdarowani piosenką, oklaskami oraz dziecięcym, szczerym uśmiechem.





Mistrz Potęg i Pierwiastków - 01.12.2014 r.

01.12.2014r odbył się szkolny konkurs matematyczny "Mistrz Potęg i Pierwiastków". Konkurs był adresowany do uczniów drugich i trzecich klas gimnazjum. Zgłosiło się dziewiętnaścioro uczestników. Uczniowie mieli do rozwiązania kolejno 15 zadań w wyznaczonym czasie, bez możliwości powrotu do zadania poprzedniego. Konkurs był przygotowany z wykorzystaniem oprogramowania QClick, co umożliwia udzielanie odpowiedzi naciskając odpowiedni przycisk na pilocie. Bezpośrednio po rozwiązaniu ostatniego zadania nauczyciel ma możliwość wyświetlenia wyników oraz gotowych analiz każdego z zadań. Każdy uczestnik miał możliwość oceny swoich umiejętności.

Pierwsze miejsce zajął uczeń klasy IIIC - Dominik Mateńko, II miejsce Mateusz Filipski uczeń klasy IIIB, III miejsce zajęło troje uczniów, którzy uzyskali ten sam wynik: Wioleta Lewandowska IIIC, Daniel Baczarski IIIB oraz Jakub Kubik IIIB.

Gratulujemy.





Ślubowanie gimnazjalistów - 26.11.2014 r.

26 listopada długo pozostanie w pamięci uczniom klas pierwszych gimnazjum. Tego dnia przeszli oni "chrzest bojowy", czyli ślubowanie. Otrzęsiny przygotowali i prowadzili uczniowie kl. III A z wychowawczynią p. Marzeną Flejszar. Wszyscy dobrze się bawili, pierwszaki oraz wychowawcy z ogromnym zaangażowaniem wykonywali wszystkie zadania. Nieobecną wychowawczynię klasy I B dzielnie zastępowali poprzedni wychowawcy tej klasy p. Iwona Poznańska i p. Krzysztof Wilk.

"I A nie jest zła wiesz to Ty wiem to ja, ona zawsze radę da, super power w sobie ma!"i

"Nasza klasa I B w 3 minuty wygrać chce! Nasza klasa gimnazjalna zawsze zwarta, zawsze fajna!"

To hasła klasowe, które powstały podczas jednej z konkurencji; utworzone zostały przez wybranych uczniów i wychowawcę. W każdej konkurencji brali udział inni uczniowie, radościom i emocjom nie było końca. W jedzeniu cytryny nie wyłoniono zwycięzcy, wszyscy zjedli ją z wielkim uśmiechem, najszybszym poławiaczem skarbu okazał się Kuba K. (trzeba było wyłowić cukierka z pełnej miseczki soku pomidorowego), w miauczeniu nie miał sobie równych Karol M. a w pleceniu dziewczynom warkoczy Mateusz M. wszyscy z klasy I A.
Mistrzem ubijania piany z białek za pomocą widelca został Bartek B. z I B, pozostawił swoich rywali z I A daleko z tyłu, jedynie Wiktoria B. jego klasowa koleżanka była w stanie dotrzymać mu kroku. Bieg z surowym jajkiem na łyżce okazał się prostą konkurencją i zakończył się remisem. Szkolnym mistrzem w goleniu balonów okazał się Dawid G. z I A. Wiele śmiechu przyniosła konkurencja jedzenia kisielu z zasłoniętymi oczami, zwłaszcza w wykonaniu uczniów kl. I B.
Biedny Dominik M. kisiel miał wszędzie: na brodzie, policzkach, w nosie i uszach. Jednak nie to było najdziwniejsze, Konrad S. który karmił Dominika również cały był nim umazany, czyżby podjadał koledze?
Ostatnią konkurencją były kalambury. Trzech uczniów losowało hasło i przedstawiało klasie, klasa musiała je odgadnąć. Wygrała klasa I B 2:1, a najlepszym aktorem okazał się Karol S. z kl. I B.

Końcowy wynik 37:34 przyniósł zwycięstwo klasie I A. Na zakończenie uczniowie klas pierwszych złożyli ślubowanie, a pani dyrektor Elżbieta Działoszewska rozdała pamiątkowe dyplomy.





NASI ZAPAŚNICY - 25.11.2014 r.

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w imprezie "Zapasy w każdej szkole" w ramach akcji programu "Mały mistrz" pod Patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Przed zawodami z uczniami ćwiczył m.in. Andrzej Supron, były wicemistrz olimpijski z 1980 roku z Moskwy, swego czasu najlepszy zapaśnik na świecie oraz Andrzej Wroński - dwukrotny złoty medalista olimpijski.

Zespoły były siedmioosobowe, niektóre koedukacyjne. Dzieci podzielono na kategorie wagowe: 26-30 kg, 34 kg, 38 kg, 43 kg, 48 kg, 54 kg, 60 kg. Każdy uczeń reprezentował szkołę w 3 rundach o łącznej długości ok. 2 minut. W walce stosowano się do uproszczonych zasad zapasów.

Relacja tv:
http://aktywne.trojmiasto.pl/Mistrzowie-zachecaja-do- chodzenia-na-wf-n85560.html





Światowy Dzień Pluszowego Misia* - 25.11.2014 r.

25 listopada 2014r. dzieci z edukacji przedszkolnej obchodziły w naszej szkole Światowy Dzień Pluszowego Misia.

Pluszowy miś - miękki, puchaty i taki z łatką, najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu. Nieważne, czy miś mieszka na fotelu, czy na półce. Nieważne, czy jest duży, czy mały. Ważne, że jest i sprawia, że każdy uśmiecha się na jego widok i chce go przytulać. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, trudno wyobrazić sobie świat bez tego cudnego pluszaka, bo "czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny miś!"



*Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki _ w 2002 roku. Wszystko zaczęło się jednak dużo wcześniej.

W 1902 roku prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosvelt, wybrał się na polowanie. Po kilku godzinach bezskutecznych łowów, jeden z towarzyszy prezydenta postrzelił małego niedźwiadka i zaprowadził go do Roosvelta. Prezydent ujrzawszy przerażone zwierzątko, kazał je natychmiast uwolnić. Jeden ze świadków tego zdarzenia uwiecznił historię niedźwiadka na rysunku w waszyngtońskiej gazecie, którą czytał producent zabawek_ Od tego momentu zaczęto wykorzystywać zdrobniałe imię prezydenta i sprzedawać maskotki pod nazwą Teddy Bear, która dziś w języku angielskim jest określeniem wszystkich pluszowych misiów.



DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA - 20.11.2014 r.

20 listopada 2014 r. odbyła się w naszej szkole dyskoteka Andrzejkowa. Zorganizował ją Samorząd Uczniowski dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum. Uczniowie klas czwartej i piątej bawili się pod opieką nauczycieli Katarzyny Bojanowskiej, Małgorzaty Żurańskiej i Łukasza Sulewskiego. Opiekunami dyskoteki dla klasy szóstej i gimnazjum byli panowie Marcin Kwiecień i Michał Ćwikliński. Zabawa była świetna, zapraszamy na następne dyskoteki.





Konkurs "Eksperymentuj na wiosnę - wygraj piknik dla Twojej szkoły" - 15.11.2014 r.

15 listopada 2014 roku odbył się konkurs "Eksperymentuj na wiosnę - wygraj piknik dla Twojej szkoły" organizowany przez EduFun w Gdyni.

Aby wziąć udział w konkursie należało przygotować i nagrać film, który odpowiadał na pytanie "Dlaczego pada deszcz?". Uczniowie z klasy VI b pod kierunkiem nauczyciela przyrody przygotowali taką prezentację. Otrzymaliśmy wyróżnienie. Zadowoleni uczniowie stwierdzili, że dobrze się bawiąc można wiele się nauczyć.



DRUGIE MISTRZOSTWA SZKOŁY
W OKREŚLANIU WSPÓŁRZĘDNYCH GEOGRAFICZNYCH - 14.11.2014 r.

Do finału Mistrzostw zakwalifikowało się 10 uczniów gimnazjum, którzy podczas eliminacji najprecyzyjniej określili współrzędne i odnaleźli na mapie miasta na podstawie współrzędnych geograficznych. W pełnym emocji finale liczyła się nie tylko precyzja, ale także czas odnalezienia konkretnego miasta mając tylko jego współrzędne. Pojedynek był bardzo zacięty i wyrównany.

Trzecie miejsce zajął Kuba Kubik z IIIB, drugie Klaudiusz Wojtyła z IA. Mistrzynią szkoły została Wioleta Lewandowska z IIIC. Gratuluję!





Sukces naszej drużyny w Halowej Piłce Nożnej - 14.11.2014 r.

Nasi uczniowie wywalczyli 6 miejsce w województwie w Halowej Piłce Nożnej Szkół Wiejskich w kategorii Szkół Podstawowych. Zawody finałowe odbyły się w Przechlewie w tamtejszym ZS.

Kadra chłopców: Perka Łukasz, Niepsuj Marcel, Gruszczyński Krzysztof, Michaluk Wojciech, Ramatowski Adrian, Rasiński Adam, Truszkowski Nikodem.
Opiekun: Krzysztof Wilk.





Żywa lekcja przyrody - 13-14.11.2014 r.

13 - 14 listopada 2014 roku w naszej placówce odbyła się "Żywa lekcja przyrody" z ptakami drapieżnymi.

Uczniowie ze szkoły podstawowej (I-VI) brali udział w zajęciach w formie warsztatów. Dzieci udzielały odpowiedzi, oraz analizowały informacje przekazywane przez opiekuna żywych i oswojonych ptaków z grupy sów, sokołów i jastrzębi. Uczniowie zapoznali się z budową zewnętrzną ptaków, ich sposobem zdobywania pokarmu oraz ze środowiskiem w jakim żyją. Na żywo zobaczyli ptaki w locie. Każdy uczestnik spotkania otrzymał pamiątkowe zdjęcie z sową płomykówką.





Szkolny Konkurs Recytatorski "Lingwistyczna Jesień z poezją" - 13.11.2014 r.

Dnia 13 listopada 2014 roku odbyły się w naszej szkole eliminacje do Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego "Lingwistyczna Jesień z poezją" organizowanego przez Gdańskie Gimnazjum "Lingwista" pod patronatem Pomorskiego Kuratora Oświaty. Uczennice z klasy IIa Szkoły Podstawowej: Nicole Flis-Nguyen, Laura Łukasik, Amelia Pacholczyk, Magdalena Rozpędowska i Natalia Wojciszkiewicz, pięknie przebrane za damy jesienne, deklamowały wiersze o jesieni w języku polskim i angielskim.

W klimat jesieni wprowadziła wszystkich uczestników Natalia Kaczkowska, która opowiedziała w jakich miesiącach występuje ta pora roku i jakimi cechami się charakteryzuje. Wszystkie uczestniczki starały się dobrze przygotować, aby pozytywnie wypaść na tym konkursie. Recytowały wiersze po polsku i angielsku. Jury konkursu oceniło, która z uczestniczek zrobiła to najlepiej. Te uczennice, które mówiły wiersze po angielsku oceniane były również za akcent i odpowiednią wymowę.

I miejsce zajęła Magdalena Rozpędowska za wiersz recytowany w języku polskim.

I miejsce zajęła Natalia Wojcieszkiewicz za wiersz recytowany w języku angielskim.

II miejsce zajęła Laura Łukasik za wiersz recytowany w języku polskim.

II miejsce zajęła Magdalena Rozpędowska za wiersz recytowany w języku angielskim

III miejsce zajęła Natalia Wojcieszkiewicz za wiersz recytowany w języku polskim.

III miejsce zajęła Nicole Flis-Nguyen za wiersz recytowany w języku angielskim.

Wyróżnienie zdobyła Amelka Pacholczyk.

Wszystkie uczestniczki zostały nagrodzone gromkimi brawami, a przewodnicząca Jury, Pani Wicedyrektor Bożena Kisiel wręczyła uczennicom piękne dyplomy i nagrody książkowe. Na konkurs przybyła również Pani Dyrektor Elżbieta Działoszewska, która pogratulowała osobom przygotowującym, rodzicom, a przede wszystkim dzieciom za ich trud i wysiłek. Nad organizacją konkursu czuwały nauczycielki: Panie Adrianna Sobotka i Anna Wirkus.



KOLOROWO ZNACZY ZDROWO! - 07.11.2014 r.

Śniadanie _ to od niego wszystko się zaczyna. Właściwie skomponowane i zjedzone w przyjemnej atmosferze gwarantuje, że dzień będzie pełen energii i uśmiechu. To najważniejszy posiłek dnia, szczególnie w przypadku dzieci.

W dniu 7 listopada 2014 r. dzieci z klas pierwszych, drugich i trzecich wzięły udział w akcji _Śniadanie daje moc_. W tym dniu nasi najmłodsi uczniowie wspólnie przygotowali różne smakołyki. Na talerzach znalazły się smakowite kanapki z nabiałem, wędliną i ulubionymi warzywami. Nie zapomniano też o owocach!

Dzieci kroiły przygotowane produkty, smarowały pieczywo, układały na kanapkach kolorowe kompozycje z warzyw i __..doskonale się bawiły.

Przygotowane śniadanie wszystkim bardzo smakowało!





Narodowe Święto Niepodległości
Dzień Patriotyzmu w Zespole Szkół w Łęgowie - 07.11.2014 r.

Właśnie minęło 100 lat od globalnego konfliktu jaki opanował świat. Konflikt ten nazwany I wojną światową pozwolił Polsce odzyskać upragnioną wolność. W naszej szkole Dzień Niepodległości obchodzono bardzo uroczyście _ został on ogłoszony jako Dzień Patriotyzmu i cała społeczność szkolna przyszła ubrana na galowo.

Dnia 7 listopada, w typowo jesienne przedpołudnie (deszczowo i mglisto) w dużej sali gimnastycznej zebrali się uczniowie, aby uczcić Narodowe Święto Niepodległości w czasie dwóch uroczystych akademii. Odbyły się one o godzinie 10:10, brali w niej udział uczniowie Szkoły Podstawowej oraz o godzinie 11:15 z udziałem klas gimnazjalnych oraz klasami 0a, IIa oraz IIc Szkoły Podstawowej.

Część artystyczną przygotowali uczniowie ze starszych i młodszych klas szkoły podstawowej oraz gimnazjum pod opieką nauczyciela bibliotekarza, Pani Małgorzaty Żurańskiej, Pani Bożeny Dziergowskiej oraz Pana Marcina Krawisza. Rozbudowany montaż słowno-muzyczny przybliżył uczniom najważniejsze wydarzenia historyczne związane z utratą przez Polskę niepodległości, a następnie jej odzyskaniem. Uczennica Julia Skowron w pewnym momencie zwróciła się do wszystkich uczestników z apelem, aby nie czekać tylko na to, co Polska może zrobić dla nas, ale co każdy z nas może zrobić dla Polski. Wypowiedziane słowa i poezja były bogato ilustrowane muzyką i historycznymi pieśniami patriotycznymi, które pięknie wykonały uczennice z klasy VIb i IIIb gimnazjum. Na szczególną pochwałę zasługują maluchy - uczeń i uczennice z klas IIa i IIb, którzy wspaniale i z zaangażowaniem wykonali kilka pieśni z czasów walki o niepodległość.

Na uroczystość przybyły Panie Dyrektor, Elżbieta Działoszewska i Bożena Kisiel oraz goście, Pani Maria Jurczyk i Teresa Suchcicka _ emerytowani nauczyciele. Na zakończenie Pani Dyrektor podziękowała młodym, uzdolnionym artystom, którzy włożyli wiele pracy i wysiłku w uroczysty występ, odczytała również list przesłany przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego skierowany do całej społeczności szkolnej na temat Narodowego Święta Niepodległości.





"Światowy Dzień Rzucenia Palenia" - konkurs - 04.11.2014 r.

4 listopada 2014 r. braliśmy udział w konkursie na dwustronną zakładkę dla uczniów klas IV-VI związaną z realizacją interwencji nieprogramowej "Światowy Dzień Rzucenia Palenia" organizowany przez Państwowy Inspektor Sanitarny w Pruszczu Gdańskim. Na lekcjach przyrody każdy uczeń przygotował zakładkę na temat: "Rzuć dymka" techniką dowolną. Celem konkursu było podniesienie wiedzy na temat szkodliwości palenia dla organizmu ludzkiego.

I miejsce zdobyła Weronika Głaczyńska z klasy IV b i otrzymała szereg nagród sponsorowanych przez Starostwo Powiatowe Pruszcz Gdański.





Sukces SP Łegowo - 03.11.2014 r.

Reprezentacja dziewczyn ze Szkoły Podstawowej w Łęgowie zajęła I miejsce w powiatowych eliminacjach turnieju piłkarskiego "O puchar Tymbarku" i awansowała na Finał Wojewódzki. Po bardzo dobrej grze dziewczyny wygrały dwa mecze a jeden zremisowały.

Gratulujemy sukcesu.





DZIEŃ DYNI - 31.10.2014 r.

31 października klasy 0b i 0c, jako alternatywę dla Halloween, obchodziły DZIEŃ DYNI. W tym dniu dominował kolor pomarańczowy. W roli głównej wystąpiła oczywiście dynia. Dzieci dowiedziały się, jakie potrawy można przyrządzić z tego warzywa. Królowały słodkości: ciasta, placki, dżemy. Wszyscy z wielkim apetytem pałaszowali przygotowane przez rodziców i wychowawczynie (p. Karolinę Łuczyńską i p. Aleksandrę Skrodiuk) smakołyki.





PASOWANIE NA UCZNIA - 29.10.2014 r.

Dnia 29 października br. we wczesnych godzinach popołudniowych w naszej szkole odbyła się bardzo ważna uroczystość. W obecności rodziców, dzieci z klas pierwszych zostały przyjęte do grona uczniów naszej szkoły. Pod opieką swoich wychowawczyń - p. Elżbiety Kuśmierskiej, p. Marty Wilczewskiej oraz p. Elżbiety Wernio - dzieci przygotowały krótki artystyczny występ.

Najważniejszym punktem uroczystości było pasowanie każdego z nich przez panią dyrektor na ucznia. W tym momencie widać było na twarzach naszych bohaterów dumę i radość. Całość popołudnia zwieńczyły drobne upominki jakie otrzymali oni od swoich rodziców oraz burza oklasków. Oby każdy kolejny dzień w naszej szkole był przepełniony pasmem sukcesów.
GRATULUJEMY!!!





LEKCJA W OKSiBP - 17.10.2014 r.

Dnia 17 października 2014 roku, w pogodne i ciepłe przedpołudnie, klasa II A szkoły podstawowej pod opieką wychowawcy i bibliotekarza, uczestniczyła w zajęciach czytelniczych w siedzibie Ośrodka Kultury, Sportu i Biblioteki Publicznej w Cieplewie. Na uczniów czekała już odpowiednio przygotowana na tę okazję duża sala Biblioteki. Zajęcia dotyczyły niezwykłej historii niedźwiadka, który jako szeregowy żołnierz II Korpusu Armii Andersa przeszedł cały szlak bojowy od Azji poprzez Afrykę do Europy. Temat brzmiał "Wojciech - niedźwiedź wychowany przez ludzi w Wojsku Polskim".

Nauczycielka prowadząca zajęcia na podstawie wybranych fragmentów z książki Łukasza Wierzbickiego pt. "Dziadek i niedźwiadek", które głośno przeczytała, przybliżyła uczniom dzieje i przygody tego wyjątkowego zwierzaka. Celem zajęć było budzenie u dzieci empatii do zwierząt, kształtowanie umiejętności odpowiedniego obchodzenia się ze zwierzętami, uświadomienie wpływu człowieka na zachowanie zwierząt, uczulenie na właściwe traktowanie istot żywych, ukazanie wartości obcowania ze zwierzętami.

W trakcie zajęć wykorzystano metody twórczego myślenia oparte na wyobraźni i pomysłowości uczniów - "Burza mózgów", "Gwiazda". Posłużono się następującymi metodami pracy: rozmowa, dyskusja, praca z tekstem. Zastosowano następujące formy pracy: indywidualną, grupową i zbiorową.





DZIEŃ PROJEKTU - 16.10.2014 r.

Uczniowie klas III gimnazjum prezentowali swoje projekty,które wykonywali w drugim semestrze II klasy. Były prezentacje sportowe, muzyczne, geograficzne, zdrowego żywienia, kulinarne, eksperymenty chemiczne, wędrówka po gdańskich kościołach. Pokaz obejrzeli też uczniowie klas II gimnazjum.





DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ - 13.10.2014 r.

Dnia 13 pażdziernika 2014 r. w naszej szkole odbywały się akademie z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie klasy IIa oraz kilkoro dzieci z oddziału przedszkolnego z grupy 0b pod przewodnictwem p. Anny Wirkus, p. Ady Sobotki, p. Karoliny Łuczyńskiej, przygotowali liczne wiersze i układy taneczne, również w języku angielskim oraz program satyryczny pt. "Lekcja wytrzymalości". Trud włożony w przygotowania przyniósł oczekiwany skutek, dzieci zachwyciły wszystkich obecnych nauczycieli, pracowników szkoły, a także kolegów z innych klas. Szczególne podziękowania należą się rodzicom występujących dzieci, którzy dołożyli wszelkich starań, by umilić ten wyjątkowy dzień przepysznym poczęstunkiem.





WARSZTATY - JAK TWORZYMY FILM - 10.10.2014 r.

10 października 2014 roku uczniowie klasy VIa uczestniczyli w warsztatach pt."Jak tworzymy film" w OKSiBP w Cieplewie. Do wykonania było kilka zadań. Na początku burza mózgów, bo należało wspólnie zastanowić się nad tematem filmu, następnie wykonać postacie i wymyślić jakąś historię. Poszło dosyć sprawnie - film przedstawiał inwazję mrówek z kosmosu. Wykonaliśmy kilka mrówek z różnych materiałów i różnej wielkości, potem poznaliśmy techniki jakie wykorzystuje się, aby nasze owady zaczęły się poruszać. Kilkaset ujęć i film gotowy. Mieliśmy okazję zobaczyć, w jaki sposób tworzy się muzykę do filmu. Warsztaty były bardzo ciekawe, każdy miał swój mały udział w tworzeniu naszego dzieła. Film można było obejrzeć na dużym ekranie w Ośrodku Kultury w Cieplewie.





SPOTKANIA W BIBLIOTECE PEDAGOGICZNEJ W PRUSZCZU GDAŃSKIM Z PRACOWNIKIEM GDAŃSKIEGO IPN - 09-10.10.2014 r.

Dzięki zaproszeniu kierownika Pedagogicznej Biblioteki w Pruszczu Gdańskim nasi uczniowie mieli możliwość uczestnictwa w cyklu spotkań edukacyjnych dotyczących najnowszej historii Polski. W wyniku współpracy bibliotekarza i nauczycieli historii zostały wyznaczone terminy i wytypowane klasy na wizyty w tej placówce.

W dniach 9 i 10 października 2014 roku klasy IIa i IIIb gimnazjum udały się do Biblioteki w Pruszczu Gdańskim. Spotkania były przygotowane przez kierownika Referatu Edukacji Historycznej IPN, Pana Michała Sempołowicza. Tematem ich było "Polskie Państwo Podziemne". Każde ze spotkań składało się z dwóch części; wykładu, uzupełnionego pokazem multimedialnym prowadzonym przez pracownika IPN oraz specjalnych zadań, które wykonywali uczniowie.

W trakcie zajęć uczestnicy zapoznali się z fenomenem działalności państwowych struktur rządowych i wojskowych pracujących w ukryciu na ziemiach Polski, począwszy od Powstania Styczniowego (XIX wiek), po Ruch Solidarnościowy (lata osiemdziesiąte XX wieku). Młodzież była zadowolona ze spotkania. Na uwagę zasługiwało szczególne zaangażowanie młodych ludzi w tworzenie plakatów mówiących o działalności Polskiego Państwa Podziemnego w czasie II wojny światowej.





"NORDIC-WALKING" - 03.10.2014 r.

W wyniku współpracy nauczycielek wychowania fizycznego (A. Szczepankowskiej i D.Hurtak), które realizują program "Trzymaj formę" i "Żyj smacznie i zdrowo" 3 października został zorganizowany wyjazd do Sobieszewa na marsz z kijkami -"Nordic-walking". Celem obu programów jest edukacja młodzieży szkolnej w zakresie trwałego kształtowania prozdrowotnych nawyków poprzez promocję zasad aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety. Uczniowie mieli okazję nauczyć się prawidłowego chodzenia z kijami. Brać udział i przeprowadzić prawidłową rozgrzewkę. Wszyscy świetnie się bawili w czasie gier i zabaw integracyjnych. Na zakończenie pobytu w Sobieszewie zrobiliśmy piknik w lesie. Wszyscy mieli przygotowane zdrowe drugie śniadanie, min. kanapki, sałatki warzywne i owoce. Słoneczna pogoda, ciekawe zajęcia i pyszne smakołyki spowodowały, że wszyscy wrócili do domu z uśmiechami na twarzy.





FAKTORIA - 02.10.2014 r.

W piątek 2 października 2014r. uczniowie klasy IIIa uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych o bursztynie. Zwiedzili również Faktorię. Pogoda dopisała, więc na koniec pobawiliśmy się na placu zabaw.





SZTAFETA PRZEŁAJOWA - GIMNAZJUM - 01.10.2014 r.

Dnia 1 października 2014r. dziewczęta i chłopcy z Gimnazjum pojechali reprezentować naszą szkołę w biegach przełajowych w Rotmance. W wyniku zaciętej rywalizacji udało nam się wywalczyć III m-ce zarówno wśród dziewcząt jak i chłopców.





WARSZTATY EKOLOGICZNE - 30.09.2014 r.

30 września uczniowie klas III gimnazjum pod opieką p. Jankowskiej, p. Grzmiel i p. Brazulewicz, udali się na warsztaty ekologiczne prowadzone przez Stację Biologiczną Uniwersytetu Gdańskiego w Sobieszewie.

Uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy. Jedna grupa poszła do lasu szukać tropów i śladów działalności zwierząt leśnych oraz uczyć się rozpoznawania podstawowych gatunków roślin lasów nadmorskich. Druga grupa poszła na wydmy i plażę szukać roślinności i śladów zwierząt brzegu morskiego. Obie grupy skończyły warsztaty na plaży, zbierając muszle, brodząc po wodzie oraz robiąc różne ciekawe ślady na piasku.









SZTAFETA PRZEŁAJOWA - SZKOŁA PODSTAWOWA - 30.09.2014 r.

Dnia 30 września 2014r najlepsi lekkoatleci ze Szkoły Podstawowej brali udział w sztafecie przełajowej w Rotmance. Dzięki idealnym warunkom atmosferycznym, a także świetnej kondycji, które sprzyjały bieganiu, uczniom udało się stanąć na podium. Chłopcy zajęli II m-ce, a dziewczęta III m-ce.





ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA - 26.09.2014 r.

Dnia 26.09.2014 obchodziliśmy po raz kolejny Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Uczniowie szkoły podstawowej przygotowywali się do obchodów znacznie wcześniej. Klasy piąte i czwarte przygotowywały wiersze na temat tabliczki mnożenia oraz prace plastyczne. Dzień wcześniej uczniowie wykonali dekorację szkoły. W dniu święta tabliczki mnożenia uczniowie rozwiązywali krótkie testy wymagające znajomości tabliczki. Dla uczniów gimnazjum przygotowane były trudniejsze przykłady. Zainteresowanie było ogromne! Każdy uczeń, który poprawnie rozwiązał wylosowany test otrzymał certyfikat MT expert. Każdy taki certyfikat został nagrodzony plusem z matematyki. Z okazji święta tabliczki mnożenia na lekcjach matematyki klasy trzecie gimnazjum rozwiązywały szyfrogramy i łamigłówki matematyczne. Zadania wywołały wiele emocji! Uczniowie, którzy poprawnie rozwiązali zadania otrzymali oceny celujące.





DYSKOTEKA - 25.09.2014 r.

25 września 2014 r. odbyła się w naszej szkole dyskoteka integracyjna z okazji rozpoczęcia roku szkolnego. Zorganizował ją Samorząd Uczniowski dla uczniów klas szóstych szkoły podstawowej i gimnazjum. Opiekunami były panie Małgorzata Młyńska i Joanna Jankowska. Zabawa była świetna, zapraszamy na następne dyskoteki.





NOC INTEGRACYJNA - 20.09.2014 r.

Z 19 na 20 września 2014 roku, po raz trzeci w historii szkoły, odbyła się noc integracyjna klas pierwszych gimnazjum. Uczniowie wraz z wychowawcami i opiekunami przybyli do szkoły w piątek o godzinie 19.00 i rozlokowali się w salach lekcyjnych.

Na początek uczniowie wzięli udział w dwugodzinnych zabawach i konkursach integracyjnych, zorganizowanych przez Panią Katarzynę Brazulewicz, Dagmarę Hurtak, Annę Retowską, Michała Ćwiklińskiego, Joannę Tężycką i Łukasza Sulewskiego. Następnie uczniowie zgodnie z zainteresowaniami podzielili się na trzy sale tematyczne:
I. Dyskoteka
II. Sala gier planszowych
III. Sala filmowa

W przerwach pomiędzy zajęciami wszyscy regenerowali swoje siły korzystając ze stołu szwedzkiego, na którym nie brakowało smakołyków.

Kolejnym punktem NOCY INTEGRACYJNEJ było ognisko na plaży. O 2.00 w nocy wszyscy pojechali autokarem do Sobieszewa zabierając ze sobą niezbędny sprzęt: drewno, patyki, kiełbaski i chleb. Doniesienie do plaży całego ekwipunku było nie lada wyzwaniem. Rozpaleniem ogniska zajęli się Pan M. Ćwikliński i Ł. Sulewski. Następnie odbyło się wspólne pieczenie kiełbasek, które bardzo wszystkim smakowały. Celem urozmaicenia pobytu na plaży zorganizowano wesołe zabawy integracyjne. Zwieńczeniem wycieczki był malowniczy wschód słońca. Powrót do szkoły nastąpił o 7.30 i wszyscy rozeszli się do domów.

Noc integracyjna klas pierwszych okazała się trafionym pomysłem, gdyż uczniowie mieli okazję poznać się bliżej i nawiązać pierwsze szkolne przyjaźnie.





SPOTKANIE Z PREZYDENTEM RP LECHEM WAŁĘSĄ - 18.09.2014 r.

18 września 2014 delegacja z Zespołu Szkół w Łęgowie wzięła udział w spotkaniu z Prezydentem RP Lechem Wałęsą, władzami naszej gminy oraz młodzieżą ze wszystkich szkół z terenu naszej gminy. Spotkanie to odbyło się w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Borkowie.

Po wystąpieniu Pana Prezydenta i Pani Wójt Gminy Magdaleny Kołodziejczak, młodzież zadawała pytania, na które odpowiadał Lech Wałęsa. Z naszej szkoły w dyskusji brali udział uczniowie: Wioleta Lewandowska, Weronika Polkowska i Michał Zezula. Ceremonia zakończyła się wspólnym zdjęciem z Prezydentem Lechem Wałęsą oraz zasadzeniem drzewa "dębu wolności" na terenie szkoły.





POLSKIE KINO MŁODEGO WIDZA - 18.09.2014 r.

W ramach Festiwalu _Polskie Kino Młodego Widza_ w Cieplewie uczniowie szkoły podstawowej uczestniczyli w pokazach oraz warsztatach filmowych. Podczas warsztatów dzieci poznały tajniki tworzenia scenografii filmowej.
Poniżej zamieszczamy zdjęcia klasy VIb uczestniczącej w warsztatach.





GRA TERENOWA: WESTERPLATTE... - 17.09.2014 r.

Korzystając z pięknej, slonecznej pogody uczniowie klas trzecich wybrali się w dniu 17 września 2014 r. na wycieczkę na Westerplatte. Wzięli udział w kolejnej edycji edukacyjnej gry terenowej pt. "Westerplatte - znajdź klucz do historii." Zadaniem dzieci było rozwiązanie zagadki - odczytanie zaszyfrowanego listu. Wykonując polecenia dzieci odkrywały poszczególne litery, które wpisywały na planszę z mapą Westerplatte. A zadania uczniów nie były łatwe: jazda drezyną, nauka rzutu granatem, zmiana warty, szkolenie sanitarne. Oczywiście, jak zawsze, wygrywał pluton, który najszybciej wykona rozkaz. Trzeba było także odszukać ukryte figurki żołnierzy, za którymi schowane były zadania dodatkowe. Rozentuzjazmowane dzieci ruszyły na poszukiwania. Po dwóch godzinach szkoleń i odkrywania zagadek udało się rozwiązać zagadkę. Za perfekcyjne wykonanie zadania dzieci otrzymały kolorowe smyczki, pamiątkowe znaczki i papierowe czapki wojskowe.





25-LECIE KOŁA ZWIĄZKU SYBIRAKÓW - 12.09.2014 r.

Delegacja uczniów Zespołu Szkół w Łęgowie wraz z Pocztem Sztandarowym szkoły uczestniczyła 12 września 2014 roku w uroczystości 25-lecia Koła Związku Sybiraków w Pruszczu Gdańskim. Po mszy Świętej w kościele Podwyższenia Krzyża posadzono jodłę syberyjską z lasów archangielskich w intencji pamięci i pojednania. Drzewko będzie rosnąć przy kościele jako hołd, który winni jesteśmy oddawać ofiarom wywózek w głąb Rosji i na Sybir.

Następnie wraz z innymi Pocztami Sztandarowymi i kompanią honorową przemaszerowaliśmy na plac Jana Pawła II, gdzie odbyły się dalsze uroczystości. Wystąpienie prezesa koła związku, wspomnienia sybiraków i potomków sybiraków, salwa honorowa oraz część artystyczna. Spotkanie zakończyło się złożeniem kwiatów i wiązanek przez władzę miasta i gminy Pruszcz Gdański.





UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE NOWEGO ROKU SZKOLNEGO 2014/2015 - 01.09.2014 r.

Po bardzo upalnym i suchym lipcu oraz trochę chłodniejszym, ale również bezdeszczowym sierpniu nastał czas nowego roku szkolnego. W ciepły, ale mimo trwania lata, wyraźnie już jesienny poranek, dnia 1 września 2014 roku, z rana cała społeczność szkolna przybyła na uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Klasy I-III gimnazjum i klasy IV-VI szkoły podstawowej stawiły się w dużej sali gimnastycznej na uroczystą akademię o godzinie 8:00, zaś klasy najmłodsze szkoły podstawowej przybyły wraz ze swoimi rodzicami godzinie 8:40.

Uroczystość rozpoczęto wprowadzeniem Sztandaru Szkoły i odśpiewaniem hymnu narodowego, następnie głos zabrała, Pani Dyrektor Elżbieta Działoszewska, która powitała wszystkich zgromadzonych. Przypomniała także o 75 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej oraz o zbliżającej się 25 rocznicy ustanowienia Konwencji Praw Dziecka. Podała też priorytety pracy szkoły na ten rok, czyli:
- sukcesywne podnoszenie jakości pracy szkoły
- bezpieczeństwo uczniów
- profilaktyka przeciwdziałania agresji

Dyrektor szkoły zachęciła uczniów do intensywniejszej i systematycznej pracy w tym roku szkolnym i życzyła sukcesów w nauce, rozwijaniu zainteresowań i pasji. Zwróciła się również do rodziców, aby współpracowali z wychowawcami i twórczo włączali się we wszystkie działania szkoły. Po czym pani Dyrektor uroczyście ogłosiła nowy rok szkolny 2014/2015 za rozpoczęty.

Na zakończenie przekazała kilka najistotniejszych informacji dla uczniów i rodziców. Przypomniała o warunkach otrzymania pieniędzy na wyprawkę szkolną, poinformowała o biletach na dojazdy, o stypendiach socjalnych, a także o nowych podręcznikach szkolnych, które na początek otrzymają klasy pierwsze szkoły podstawowej. Zapoznała tez zgromadzonych z nowym kalendarzem szkolnym. Przypomniała również o rozbudowie szkoły i bezwzględnym zachowaniu ostrożności przez uczniów. Poinformowała o wojewódzkiej inauguracji nowego roku szkolnego o godzinie 10:00 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Borkowie, na którą została zaproszona wraz z Pocztem Sztandarowym naszej szkoły.





UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2014/2015

KLASY I-III GIMNAZJUM - GODZ. 8.00

KLASY IV-VI SZKOŁA PODSTAWOWA - GODZ. 8.00

KLASY 0-III SZKOŁA PODSTAWOWA - GODZ.8.40


Odjazd autobusu dowożącego do szkoły dzieci z klas 0-III
z Rusocina o godz. 8.20, z Cieplewa o godz. 8.25.


ARCHIWUM
---------------------------
-- -- AKTUALNOŚCI - DO SIERPNIA 2014 -- --
-- -- AKTUALNOŚCI - DO WRZEŚNIA 2013 -- --